Якщо Ви прибули з України до Фінляндії через напад Росії, ви можете перебувати в країні за наступними підставами:
Ви можете перебувати в Фінляндії протягом 3 місяців за безвізовим режимом, якщо у вас є біометричний паспорт України. Ознайомтеся детальніше з необхідними документами та візами на веб-сторінці Міністерства зовнішніх справ
Ви можете подати заяву для отримання тимчасового захисту особисто до поліції чи прикордонної служби. Подання заяви ― безплатна процедура. Радимо вам прохати тимчасового захисту, тому що, наприклад, заява для отримання тимчасового захисту розглядається набагато швидше, ніж заява для отримання притулку. ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ Клопотання про притулок у Фінляндії https://www.youtube.com/watch?v=Vhx1BsmcAGo
Якщо ви подаєте заяву для отримання тимчасового захисту чи притулку, то ви можете розміститися в центрі прийняття біженців. Проживання в центрі прийняття біженців облаштовують так, щоб ви могли проживати разом із членами вашої сім’ї. Неповнолітніх осіб без супроводу опікуна розміщують в призначений для неповнолітніх дітей центр прийняття біженців. Є центри різного масштабу і вони розташовані в різних регіонах Фінляндії. Вас скерують у той центр, в якому є вільні місця. Ознайомтеся детальніше з інформацією на веб-сторінці: Majoittuminen vastaanottokeskukseen.
У вас є можливість отримати різні послуги прийняття від центру прийняття біженців, наприклад послуги медичного обслуговування, соціальні послуги та виплату грошової надбавки. Виплату грошової надбавки можна отримати у тому разі, якщо ви не маєте власних доходів чи заощаджень.
Якщо ви не бажаєте прохати тимчасового захисту чи притулку, то ви повинні організувати ваше проживання у Фінляндії самостійно.
Міграційна служба Фінляндії координує розміщення лише осіб, які подали заяви для отримання тимчасового захисту або притулку.
Якщо ви отримали посвідку на проживання на підставі тимчасового захисту, то ви можете працювати та навчатися без обмежень.
Більше інформації дивися тут: https://migri.fi/web/migri/tilapainen-suojelu/ukr
Якщо ви є прохачем притулку у Фінляндії, то ви зможете працювати через три чи шість місяців після того, як подали заяву для отримання притулку.
Дивиться про Право шукача притулку на роботу
Якщо ви перебуваєте у Фінляндії за безвізовим режимом і бажаєте працювати, то ви можете працювати лише на певних робочих місцях.
Дивиться інформацію про Право на роботу без посвідки на проживання
Якщо у вас є робоче місце в Фінляндії, то ви можете подати заяву для отримання посвідки на перебування на підставі цього. Ви можете подати заяву для отримання посвідки на перебування на порталі електронних послуг Enter Finland чи в офісі Імміграційної служби Фінляндії. Детальнішу інформацію про подання заяв та умови подання знайдете на нашому сайті.
Позитивні рішення ухвалюються в звичному режимі для прохачів міжнародного захисту та заявників на посвідку на перебування, якщо умови для отримання дозволу, на який подається заява ― задоволені.
Якщо вас за надану вам допомогу в організації проживання чи за іншу допомогу примушують
то мова йде, швидше за все, про торгівлю людьми.
Система допомоги жертвам торгівлі людьми ― це орган влади, який може допомогти вам навіть у тому разі, коли ви самі змушені були вчинити злочини чи перебували в країні не маючи законних підстав. Вам можуть надати, окрім всього іншого, безпечне місце для проживання, захист, медичні послуги, послуги консультування та допомогу в набутті для вашого перебування в країні законних підстав.
Детальніша інформація українською мовою , російською чи англійською
В екстрених ситуаціях дзвоніть в першу чергу на загальний номер служби екстреної допомоги 112.
Інформація постійно оновлюється, докладніше на сайті ukrainians-in-finland.org
Гарячі лінії
Гаряча лінія Управління соціальних послуг пн-пт, з 8:00 до 12:00 і з 13:00 до 16:00.
+358 9 310 37577
Управління соціальних послуг у надзвичайних ситуаціях допоможе у екстрених ситуаціях у вечірні години і вихідні дні.
+358 206 96006
Медична гаряча лінія для термінових питань, пов’язаних зі здоров’ям
+358 116 117
Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)
+358-92-28-90-00
+358-92-28-90-072
+358-92-28-90-071
Товариство українців у Фінляндії у співпраці з ГО «Väestöliitto», пн-пт, з 12:00 до 18:00
+358 40 66 84 101
Як доїхати до Фінляндії https://ukrainians-in-finland.org/1
TG – https://t.me/polandtofinland
Як пересуватися по Фінляндії https://ukrainians-in-finland.org/c129193201454784a7b4d2d9ac1bff22
Національна залізниця Фінляндії надає українцям проїзд з українським паспортом безкоштовно.
https://www.vr.fi/en/news/2022/03/01/VR-Group-actions-due-to-the-Russian-attack-on-Ukraine
У громадському транспорті можна подорожувати безкоштовно з 9.03.2022 до 30.04.2022. Для цього потрібно пред’явити український паспорт або свідоцтво про вилучення паспорта, видане поліцією, органом прикордонного контролю або фінською міграційною службою (Migri). На довідці має бути печатка, поставлена органом влади, і фотокопії паспорта.
Для тих, хто тікає від войни з України, на даний момент аероперевізник Finnair надає 95% знижку на рейси до Фінляндії (в одну сторону) з таких європейських міст: Варшава, Краків, Гданськ, Будапешт, Прага. Скористатись знижкою можна протягом березня на сайті компанії за кодом Ukraine95
Джерело: https://travelingformiles.com/finnair-is-supporting…/…
Наразі уряд Фінляндії не організовує жодних перевезень з українських кордонів до Фінляндії, але цим займаються деякі приватні особи. Знайти перевізника можна у фейсбук групі TRANSPORT A SISTER / Help Ukraine 2022
Остерігайтеся будь-якого транспортування від невідомих операторів, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.
Якщо приїхали власним авто, є два варіанти:
В такому випадку протягом 14 днів вам необхідно буде:
Якщо перереєструєтеся на постійно, то доведеться реєструвати машину протягом 14 днів (див. пункт 1.)
Товариство Українців у Фінлянді: https://ukrainians-in-finland.org/
Розміщення
Якщо ви подаєте заяву для отримання тимчасового захисту чи притулку, то ви можете розміститися в центрі прийняття біженців. Проживання в центрі прийняття біженців облаштовують так, щоб ви могли проживати разом із членами вашої сім’ї. Неповнолітніх осіб без супроводу опікуна розміщують в призначений для неповнолітніх дітей центр прийняття біженців. Є центри різного масштабу і вони розташовані в різних регіонах Фінляндії. Вас скерують у той центр, в якому є вільні місця.
Детальніше на веб-сторінці: Majoittuminen vastaanottokeskukseen.
Телефон +358 9 3104 4222
https://www.hel.fi/sote/toimipisteet-fi/aakkosittain/sokri/kriisipaivystys/
Якщо у вас є український паспорт і ви прибуваєте до Фінляндії як біженці, компанія «Фореном» надає тимчасове житло для людей, які втікають від війни в Україні. Ви можете залишитися в нашому хостелі в Фінляндії до 7 днів.
Умови:
Ласкаво просимо до Групи домашнього розміщення! Якщо ви прибули до Фінляндії у пошуках безпеки і замість перебування у державному гуртожитку хочете жити разом з фінською родиною або з фінами, які живуть поодинці, ця група для вас. Ми коордінуємо домашнє розміщення для шукачів притулку з 2015 року, і також маємо офіційний дозвіл на ведення цієї діяльності. Домашнє проживання є завжди безкоштовним і добровільним для обох сторін.
Ви можете приєднатися до групи у Facebook за цим посиланням:
https://www.facebook.com/groups/1470928706568423
Коли ви приєднаєтеся до групи, ви можете опублікувати на стіні, що шукаєте житло. Але не пишіть будь ласка ваші персональні дані, такі як адреса або номер телефону, або іншу особисту інформацію.
Група допоможе вам з подальшим пошуком. Розміщення координується в місцевих групах. Ви можете окремо приєднатись до груп тих регіонів або міст, де хочете проживати. Якщо у вас немає побажань щодо регіону, ми можемо допомогти також і у цьому випадку. Ласкаво просимо!
Більше інформації про домашнє розміщення ви можете знайти у цьому посібнику:
Якщо у вас є питання щодо домашнього розміщення, можете зв’язатись із працівниками групи: Ева +358 44 239 7049 Терхі +358 44 2448404
https://kotimajoitusverkosto.fi/contact/
https://commuapp.fi/en/help-for-ukrainians-coming-to-finland/
Зверніть увагу:
Витрати, пов’язані з приватним житлом, такі як оренда, електроенергія та вода, не відшкодовуються, а житло чи облаштування не будуть фінансово підтримуватися.
Однак ви можете подати заявку на отримання допомоги, якщо ви проживаєте в приватному житлі. При оцінці розміру надбавки на прийом враховується чи проживаєте ви в приватному житлі самостійно чи в спільному домогосподарстві з іншими особами. Заява про зарахування подається до приймального пункту, де ви зареєстровані.
Більше про надбавку за посиланням https://migri.fi/vastaanottoraha
Зазвичай, право користування послугами у сфері охорони здоров’я діє лише в конкретному муніципалітеті за місцем проживання (kotikunta). У цьому разі особи, які проживають у певному муніципалітеті, можуть отримувати такі послуги за звичайну абонентську плату. Реєстрацію мешканців муніципалітетів здійснює Агентство цифрових і демографічних даних (Digi- ja väestötietovirasto). Інструкція, як зареєструватись, за посиланням: https://www.vvklubi.fi/ru/registracija_v_magistrate/
Доступ до послуг у сфері охорони здоров’я також може бути наданий тим людям, які не прив’язані до певного муніципалітету, але офіційно працевлаштовані у Фінляндії. Kela може видати їм свідоцтво про наявність права на медичне обслуговування у Фінляндії (todistus oikeudesta hoitoetuksiin), завдяки якому вони зможуть відвідувати державні медичні установи на тих самих умовах, що і місцеві жителі. Особи, які мають медичну страховку на підставі працевлаштування на території Фінляндії, також можуть отримати від Kela компенсацію за оплату послуг приватних фахівців, ліків і транспортних витрат, пов’язаних із лікуванням.
Особам, які попросили про надання притулку, доступ до медичних послуг надається через центр приймання шукачів притулку.
Медичне обслуговування шукачів притулку організовують центри прийому, які утримуються державою, муніципалітетами та Фінським Червоним Хрестом. Послуги надає приймальний пункт, де ви були зареєстровані.
Особи, які не були зареєстровані в певному муніципалітеті за місцем свого проживання, не працюють у Фінляндії та не подали заявку на надання притулку, мають право лише на отримання невідкладної медичної допомоги в установах державної системи охорони здоров’я. У цьому разі з них стягуватиметься відповідна плата за будь-які надані послуги.
Медична гаряча лінія для термінових питань, пов’язаних зі здоров’ям +358 116 117
https://paijat-sote.fi/ukraina/?fbclid=IwAR1ZMTrUyeT8QrxWgj_DWARTkmyRIzPmudSHR8FA4ErD29hUHr4VP2ohlxw
Юридичні питання
ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ Юридична допомога з питань надання притулку (venäjä)
https://www.youtube.com/watch?v=QryxnwHnTf8&list=PLVR2apF3FqG7hnmECh9kN6NGLZPnvOgGL&index=4
Як подати заяву на тимчасовий захист?
Контактна інформація державних бюро правової допомоги, місцевих відділень: https://oikeus.fi/oikeusapu/fi/index/yhteystiedot.html
Сайти міст
Для вивчення фінської мови
ДОДАТКИ
ПОДКАСТИ
БІЛЬШЕ ПОСИЛАНЬУ СТАТТІ https://www.infofinland.fi/fi/elama-suomessa/suomen-ja-ruotsin-kieli/suomen-kielta-internetissa?fbclid=IwAR0LR5oNAbC89S3SvqoofDFtgDuOEkj43xiLZXVhHP6pUZrdeR6wa-rUQxg
Харчування, одежа
Teollisuuskatu 9F, Helsinki (Vallila), 4-й поверх
Оперативна діяльність центру включає:
Якщо ви подаєте заяву лише про притулок, а не про тимчасовий захист, вам дозволять працювати через три місяці, якщо ви прибули з паспортом, і через шість місяців, якщо ви прибули без паспорта. У шукачів притулку їх паспорти будуть вилучені в міру перевірки справжності паспорта.
Під час пошуку роботи в інтернеті радимо використовувати такі ключові слова:
job Finland työ avoimet työpaikat
УВАГА! Посередництво в працевлаштуванні є забороненим у Фінляндії, тому радимо уникати посередників працевлаштування як у Фінляндії, так і в Україні.
Barona – працевлаштування для українців у Фінляндії https://barona.fi/tyopaikat/job-opportunities-for-ukrainians-in-finland
Startup Refugees — це неприбуткова організація, яка підтримує всіх біженців. Ми допомагаємо новоприбулим знайти роботу, відкрити бізнес та/або створити професійну мережу у Фінляндії. Заповнивши цю форму, ми зможемо отримати ваші контактні дані, зв’язатися з вами і допомогти вам знайти роботу у Фінляндії. Ми також пропонуємо підтримку в розвитку навичок та підприємництва. Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, звертатися до нас за електронною поштою: info@startuprefugees.com
Довідник “Іноземний працівник у Фінляндії” містить ключову інформацію про права іноземних працівників, такі як робочий час, заробітна плата та відпустки. Підготовлений органом охорони праці. Пряме посилання на довідник українською мовою тут: Іноземним працівникам у Фінляндії
У Фінляндії нагляд за робочими місцями здійснює орган з охорони праці. Якщо у вас виникли проблеми на роботі, ви можете звернутися до органів охорони праці за телефоном: 0295 016 620
Товариство Українців у Фінлянді: https://ukrainians-in-finland.org/
Інші ресурси для пошуку роботи по всій Европі:
Я ― громадянин України і наразі перебуваю у Фінляндії. Чи можу я подати заяву на отримання першої посвідки на перебування для виконання сезонної праці у Фінляндії?
This website is created to provide a connection between refugees from Ukraine and people who wants to help them in this hard time.
The registration and uploading of a Listing are FREE.
Let's help together!