Information in Finland

Загальна інформація

  • Що я повинен робити прибувши з України до Фінляндії 

Якщо Ви прибули з України до Фінляндії через напад Росії, ви можете перебувати в країні за наступними підставами:

  • за безвізовим режимом

Ви можете перебувати в Фінляндії протягом 3 місяців за безвізовим режимом, якщо у вас є біометричний паспорт України. Ознайомтеся детальніше з необхідними документами та візами на веб-сторінці Міністерства зовнішніх справ

 https://um.fi/viisumi-suomeen

  • на підставі отримання тимчасового захисту або притулку

Ви можете подати заяву для отримання тимчасового захисту особисто до поліції чи прикордонної служби. Подання заяви ― безплатна процедура. Радимо вам прохати тимчасового захисту, тому що, наприклад, заява для отримання тимчасового захисту розглядається набагато швидше, ніж заява для отримання притулку. ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ Клопотання про притулок у Фінляндії https://www.youtube.com/watch?v=Vhx1BsmcAGo

  • Ви можете також подати заяву для отримання притулку особисто до поліції чи прикордонної служби. Якщо ви отримаєте тимчасовий захист, то розгляд вашої заяви для отримання притулку припинять на той час, поки тимчасовий захист буде чинним. 
  • Ви можете подати заяву лише для отримання тимчасового захисту або лише для отримання притулку, або ж обидві. В поліції чи прикордонній службі вам повідомлять чим відрізняється тимчасовий захист від притулку для того, щоб ви могли визначитися чи хочете подавати заяву тільки для отримання тимчасового захисту чи обидві заяви. 
  • Ви не можете подати заяву для отримання тимчасового захисту чи для отримання притулку до офісу Міграційної служби Фінляндії чи до центру прийняття біженців.   
  • Якщо у вас є інші підстави для отримання посвідки на перебування, до прикладу, сімейні зв’язки у Фінляндії чи робоче місце, то ви можете подавати заяву для отримання посвідки на перебування на цих підставах.  Подання заяви для отримання посвідки на перебування ― платна процедура. Ознайомтеся детальніше про подання заяв та умови подання
  • Де я можу зупинитися в Фінляндії?

Якщо ви подаєте заяву для отримання тимчасового захисту чи притулку, то ви можете розміститися в центрі прийняття біженців. Проживання в центрі прийняття біженців облаштовують так, щоб ви могли проживати разом із членами вашої сім’ї. Неповнолітніх осіб без супроводу опікуна розміщують в призначений для неповнолітніх дітей центр прийняття біженців. Є центри різного масштабу і вони розташовані в різних регіонах Фінляндії. Вас скерують у той центр, в якому є вільні місця. Ознайомтеся детальніше з інформацією на веб-сторінці: Majoittuminen vastaanottokeskukseen.

  • Які види послуг я можу отримати?

У вас є можливість отримати різні послуги прийняття від центру прийняття біженців, наприклад послуги медичного обслуговування, соціальні послуги та  виплату грошової надбавки. Виплату грошової надбавки можна отримати у тому разі, якщо ви не маєте власних доходів чи заощаджень.

Якщо ви не бажаєте прохати тимчасового захисту чи притулку, то ви повинні організувати ваше проживання у Фінляндії самостійно. 

Міграційна служба Фінляндії координує розміщення лише осіб, які подали заяви для отримання тимчасового захисту або притулку.

  • Чи можу я працювати у Фінляндії?

Якщо ви отримали посвідку на проживання на підставі тимчасового захисту, то ви можете працювати та навчатися без обмежень. 

  • Ви не матимете права працювати, доки не отримаєте рішення, за винятком випадків, коли у вас є право працювати на інших підставах, наприклад, на підставі посвідки на перебування.
  • Ви отримаєте рішення щодо вашої заяви для отримання тимчасового захисту все ж таки набагато швидше, ніж, наприклад, щодо заяви для отримання притулку.

Більше інформації дивися тут: https://migri.fi/web/migri/tilapainen-suojelu/ukr

Якщо  ви є прохачем притулку у Фінляндії, то ви зможете працювати через три чи шість місяців після того, як подали заяву для отримання притулку. 

Дивиться про Право шукача притулку на роботу 

 

Якщо ви перебуваєте у Фінляндії за безвізовим режимом і бажаєте працювати, то ви можете працювати лише на певних робочих місцях.

Дивиться інформацію про Право на роботу без посвідки на проживання 

 

Якщо у вас є робоче місце в Фінляндії, то ви можете подати заяву для отримання посвідки на перебування на підставі цього. Ви можете подати заяву для отримання посвідки на перебування на порталі електронних послуг Enter Finland чи в офісі Імміграційної служби Фінляндії. Детальнішу інформацію про подання заяв та умови подання знайдете на нашому сайті. 

Наразі видавання негативних рішень для українців, щодо яких застосовувалося б вислання з країни, призупинено

Позитивні рішення ухвалюються в звичному режимі для прохачів міжнародного захисту та заявників на посвідку на перебування, якщо умови для отримання дозволу, на який подається заява ― задоволені.

  • Про інші права

Якщо вас за надану вам допомогу в організації проживання чи за іншу допомогу примушують

  • працювати в поганих умовах праці
  • до сексуальної експлуатації
  • жебракувати чи вчиняти злочини проти вашої волі, 

то мова йде, швидше за все, про торгівлю людьми. 

Система допомоги жертвам торгівлі людьми ― це орган влади, який може допомогти вам навіть у тому разі, коли ви самі змушені були вчинити злочини чи перебували в країні не маючи законних підстав. Вам можуть надати, окрім всього іншого, безпечне місце для проживання, захист, медичні послуги, послуги консультування та допомогу в набутті для вашого перебування в країні законних підстав. 

Детальніша інформація українською мовою , російською чи англійською

В екстрених ситуаціях дзвоніть в першу чергу на загальний номер служби екстреної допомоги 112. 

Джерело: https://migri.fi/toimintaohjeet-ukrainasta-paenneille/ukr?fbclid=IwAR2AnE_fxicnz06rD-letnuRe9pW5vo2Y-sKlHWUDThscc57nZH0CZG8qrA 

  • Корисні посилання

Інформація постійно оновлюється, докладніше на сайті ukrainians-in-finland.org

Гаряча лінія

Гарячі лінії

Загальний номер служби екстреної допомоги 112

Гаряча лінія Управління соціальних послуг пн-пт, з 8:00 до 12:00 і з 13:00 до 16:00.

+358 9 310 37577

Управління соціальних послуг у надзвичайних ситуаціях допоможе у екстрених ситуаціях у вечірні години і вихідні дні. 

+358 206 96006

Медична гаряча лінія для термінових питань, пов’язаних зі здоров’ям 

+358 116 117 

Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)

+358-92-28-90-00 

+358-92-28-90-072 

+358-92-28-90-071

Товариство українців у Фінляндії у співпраці з ГО «Väestöliitto», пн-пт, з 12:00 до 18:00

+358 40 66 84 101  

Транспорт

Як доїхати до Фінляндії https://ukrainians-in-finland.org/1 

TG – https://t.me/polandtofinland  

Як пересуватися по Фінляндії https://ukrainians-in-finland.org/c129193201454784a7b4d2d9ac1bff22 

Національна залізниця Фінляндії надає українцям проїзд з українським паспортом  безкоштовно.

https://www.vr.fi/en/news/2022/03/01/VR-Group-actions-due-to-the-Russian-attack-on-Ukraine

У громадському транспорті можна подорожувати безкоштовно з 9.03.2022 до 30.04.2022. Для цього потрібно пред’явити український паспорт або свідоцтво про вилучення паспорта, видане поліцією, органом прикордонного контролю або фінською міграційною службою (Migri). На довідці має бути печатка, поставлена органом влади, і фотокопії паспорта.

Для тих, хто тікає від войни з України, на даний момент аероперевізник Finnair надає 95% знижку на рейси до Фінляндії (в одну сторону) з таких європейських міст: Варшава, Краків, Гданськ, Будапешт, Прага. Скористатись знижкою можна протягом березня на сайті компанії за кодом Ukraine95 

Джерело: https://travelingformiles.com/finnair-is-supporting…/…

Наразі уряд Фінляндії не організовує жодних перевезень з українських кордонів до Фінляндії, але цим займаються деякі приватні особи. Знайти перевізника можна у фейсбук групі TRANSPORT A SISTER / Help Ukraine 2022 

Остерігайтеся будь-якого транспортування від невідомих операторів, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

Якщо приїхали власним авто, є два варіанти:

  1. При реєстрації в магістраті ви можете заявити, що хочете залишитися в Фінляндії назавжди, і вам запишуть вашу адресу в Фінляндії, як місце постійного проживання (принаймні, в теорії так має бути; як буде на практиці – побачимо).

В такому випадку протягом 14 днів вам необхідно буде:  

  1. зареєструвати машину (коштує до 200 євро), 
  2. заплатити мито (тисячі євро, в залежності від того, яка машина)
  3. оплатити податок (мінімум декілька сотень євро в рік).

 

  1. Або, можете сказати, що хочете повернутися в Україну, як закінчиться війна, і вас зареєструють так, що ви тимчасово проживаєте в Фінляндії. В цьому випадку можете користуватися своєю машиною 6 місяців без всяких реєстрацій. Якщо забажаєте залишитися тут на довший час, то можете подовжити цей період ще на рік (тобто, разом 18 місяців), але вам потрібно буде звернутися за подовженням періоду ДО ТОГО, як пройде 6 місяців від часу в’їзду в Фінляндію.

Якщо перереєструєтеся на постійно, то доведеться реєструвати машину протягом 14 днів (див. пункт 1.)

Товариство Українців у Фінлянді: https://ukrainians-in-finland.org/

Розміщення

Розміщення

  • Центр прийняття біженців

Якщо ви подаєте заяву для отримання тимчасового захисту чи притулку, то ви можете розміститися в центрі прийняття біженців. Проживання в центрі прийняття біженців облаштовують так, щоб ви могли проживати разом із членами вашої сім’ї. Неповнолітніх осіб без супроводу опікуна розміщують в призначений для неповнолітніх дітей центр прийняття біженців. Є центри різного масштабу і вони розташовані в різних регіонах Фінляндії. Вас скерують у той центр, в якому є вільні місця

Детальніше на веб-сторінці: Majoittuminen vastaanottokeskukseen.

Якщо потрібно терміново (працює 24/7)

Телефон +358 9 3104 4222

https://www.hel.fi/sote/toimipisteet-fi/aakkosittain/sokri/kriisipaivystys/

Безкоштовне Тимчасове Житло у Forenom (1-7 днів) – якщо потрібно терміново (працює Пон-П’ят 9:00-17:00)

Якщо у вас є український паспорт і ви прибуваєте до Фінляндії як біженці, компанія «Фореном» надає тимчасове житло для людей, які втікають від війни в Україні. Ви можете залишитися в нашому хостелі в Фінляндії до 7 днів.

Умови:

  • Ви – український біженець, який втікає від війни
  • У Вас є український паспорт

Як подати заявку?

  1. Пріоритетний метод:
  • Ви можете подати заявку на тимчасове місце в хостелі через сайт Forenom самостійно: Заповніть форму 
  • Додайте свій активний номер телефону та електронну пошту, вам зателефонує співробітник Forenom
  • Вам буде запропоновано завантажити фотографію вашого паспорта через інший зовнішній ресурс
  1. Альтернативний метод
    1. Ви можете подати заявку на тимчасове місце в хостелі через Forenom від імені своїх родичів (якщо вони не мають доступу до Інтернету, наприклад):
    2. Заповніть форму з детальним поясненням ситуації, зазначенням прізвища та номерів паспортів
  2. Якщо у вас немає стабільного доступу до Інтернету, напишіть листа на адресу ukraine@forenom.com, вкажіть свій активний номер телефону, і вам зателефонують.

Що далі після того, як я подав заявку?

  • Представник Forenom вийде з вами на контакт
  • Орієнтовний час зв’язку – робочі години 09:00-17:00 пн-пт (не 24/7!)
  • Довготермінове Житло із Homestay Network

Ласкаво просимо до Групи домашнього розміщення! Якщо ви прибули до Фінляндії у пошуках безпеки і замість перебування у державному гуртожитку хочете жити разом з фінською родиною або з фінами, які живуть поодинці, ця група для вас. Ми коордінуємо домашнє розміщення для шукачів притулку з 2015 року, і також маємо офіційний дозвіл на ведення цієї діяльності. Домашнє проживання є завжди безкоштовним і добровільним для обох сторін.

 

Ви можете приєднатися до групи у Facebook за цим посиланням:

https://www.facebook.com/groups/1470928706568423

Коли ви приєднаєтеся до групи, ви можете опублікувати на стіні, що шукаєте житло. Але не пишіть будь ласка ваші персональні дані, такі як адреса або номер телефону, або іншу особисту інформацію.

Група допоможе вам з подальшим пошуком. Розміщення координується в місцевих групах. Ви можете окремо приєднатись до груп тих регіонів або міст, де хочете проживати. Якщо у вас немає побажань щодо регіону, ми можемо допомогти також і у цьому випадку. Ласкаво просимо!

Більше інформації про домашнє розміщення ви можете знайти у цьому посібнику:

https://super-static-assets.s3.amazonaws.com/9c98cf51-0c54-4041-b9b9-831ec33aeaca/files/8241e520-c34a-439c-ac0d-2ae895630891.pdf

Якщо у вас є питання щодо домашнього розміщення, можете зв’язатись із працівниками групи:            Ева +358 44 239 7049                Терхі +358 44 2448404

Інші джерела пошуку житла

https://kotimajoitusverkosto.fi/contact/

https://commuapp.fi/en/help-for-ukrainians-coming-to-finland/

https://www.host4ukraine.com

Зверніть увагу:

Витрати, пов’язані з приватним житлом, такі як оренда, електроенергія та вода, не відшкодовуються, а житло чи облаштування не будуть фінансово підтримуватися.

Однак ви можете подати заявку на отримання допомоги, якщо ви проживаєте в приватному житлі. При оцінці розміру надбавки на прийом враховується чи проживаєте ви в приватному житлі самостійно чи в спільному домогосподарстві з іншими особами. Заява про зарахування подається до приймального пункту, де ви зареєстровані. 

Більше про надбавку за посиланням https://migri.fi/vastaanottoraha 

Медична допомога

Кожна людина у Фінляндії має право на надання невідкладної медичної допомоги.

Зазвичай, право користування послугами у сфері охорони здоров’я діє лише в конкретному муніципалітеті за місцем проживання (kotikunta). У цьому разі особи, які проживають у певному муніципалітеті, можуть отримувати такі послуги за звичайну абонентську плату. Реєстрацію мешканців муніципалітетів здійснює Агентство цифрових і демографічних даних (Digi- ja väestötietovirasto). Інструкція, як зареєструватись, за посиланням: https://www.vvklubi.fi/ru/registracija_v_magistrate/ 

Доступ до послуг у сфері охорони здоров’я також може бути наданий тим людям, які не прив’язані до певного муніципалітету, але офіційно працевлаштовані у Фінляндії. Kela може видати їм свідоцтво про наявність права на медичне обслуговування у Фінляндії (todistus oikeudesta hoitoetuksiin), завдяки якому вони зможуть відвідувати державні медичні установи на тих самих умовах, що і місцеві жителі. Особи, які мають медичну страховку на підставі працевлаштування на території Фінляндії, також можуть отримати від Kela компенсацію за оплату послуг приватних фахівців, ліків і транспортних витрат, пов’язаних із лікуванням.

Особам, які попросили про надання притулку, доступ до медичних послуг надається через центр приймання шукачів притулку. 

Медичне обслуговування шукачів притулку організовують центри прийому, які утримуються державою, муніципалітетами та Фінським Червоним Хрестом. Послуги надає приймальний пункт, де ви були зареєстровані. 

Особи, які не були зареєстровані в певному муніципалітеті за місцем свого проживання, не працюють у Фінляндії та не подали заявку на надання притулку, мають право лише на отримання невідкладної медичної допомоги в установах державної системи охорони здоров’я. У цьому разі з них стягуватиметься відповідна плата за будь-які надані послуги.

Медична гаряча лінія для термінових питань, пов’язаних зі здоров’ям  +358 116 117 

https://paijat-sote.fi/ukraina/?fbclid=IwAR1ZMTrUyeT8QrxWgj_DWARTkmyRIzPmudSHR8FA4ErD29hUHr4VP2ohlxw

Юридичні питання

Юридичні питання

ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ Юридична допомога з питань надання притулку (venäjä)

https://www.youtube.com/watch?v=QryxnwHnTf8&list=PLVR2apF3FqG7hnmECh9kN6NGLZPnvOgGL&index=4

Як подати заяву на тимчасовий захист?

  1. Коли ви будете у Фінляндії, зверніться до поліції або до прикордонної служби. Повідомте нам, що хочете подати заявку на тимчасовий захист. Це безкоштовно.
    • Ви повинні подати заяву про тимчасовий захист, навіть якщо ви вже подали заяву про надання притулку. Заява про тимчасовий захист розглядається набагато швидше, ніж заява про надання притулку. 
  2. Ваша заява про тимчасовий захист буде зареєстрована в поліції або прикордонній службі. Вони записують 
    • вашу особисту інформацію та інформацію про місце проживання
    • Інформацію щодо вашого прибуття до Фінляндії та вашого маршруту
    • інформацію про членів вашої родини, крім того, вони зроблять фото, візьмуть відбитки пальців та ваш підпис.
  3. Поліція чи прикордонний орган запитають вас, чи шукаєте ви лише тимчасового захисту чи притулку (більше про різницю цих статусів – дивись розділ “Загальна інформація”). 
    • Поліція або прикордонний орган розкажуть вам про різницю між тимчасовим захистом та притулком, щоб ви знали, чи хочете ви подати заяву лише на тимчасовий захист чи обидва. За бажанням ви можете подати заяву про надання притулку пізніше.
  4. Після реєстрації імміграційна служба Фінляндії прийме рішення щодо вашої заявки.
    • Імміграційна служба Фінляндії проконсультує вас перед прийняттям рішення, лише якщо вважає, що для цього є особливі причини.
  5. Вам буде повідомлено про рішення.
    • Якщо ви отримали тимчасовий захист, а також подали заяву про надання притулку, імміграційна служба Фінляндії призупинить розгляд вашої заяви про притулок на період, протягом якого ваша посвідка на проживання діє під тимчасовим захистом.

Контактна інформація державних бюро правової допомоги, місцевих відділень: https://oikeus.fi/oikeusapu/fi/index/yhteystiedot.html

Корисні чати та канали

Сайти міст

Для вивчення фінської мови

ДОДАТКИ

  • Suomipassi
  • Duolingo
  • WordDive

ПОДКАСТИ

  • Finnishpod101

БІЛЬШЕ ПОСИЛАНЬУ СТАТТІ https://www.infofinland.fi/fi/elama-suomessa/suomen-ja-ruotsin-kieli/suomen-kielta-internetissa?fbclid=IwAR0LR5oNAbC89S3SvqoofDFtgDuOEkj43xiLZXVhHP6pUZrdeR6wa-rUQxg 

Харчування, одежа

Харчування, одежа

Teollisuuskatu 9F, Helsinki (Vallila), 4-й поверх

Оперативна діяльність центру включає:

  • Лаунж зону для спілкування та відпочинку
  • Консультаційну зону у співпраці з іншими неурядовими організаціями
  • «Вітальний пункт» з одягом та іншими товарами першої необхідності для сімей, які прибувають
  • Кімнати для групової терапії
  • Ігрову зону для дітей та психологічну допомогу дітям
  • Комп’ютерну зону
  • Пункт допомоги з працевлаштування

Працевлаштування

Якщо ви подаєте заяву лише про притулок, а не про тимчасовий захист, вам дозволять працювати через три місяці, якщо ви прибули з паспортом, і через шість місяців, якщо ви прибули без паспорта. У шукачів притулку їх паспорти будуть вилучені в міру перевірки справжності паспорта.

Під час пошуку роботи в інтернеті радимо використовувати такі ключові слова: 

job     Finland      työ      avoimet     työpaikat

УВАГА! Посередництво в працевлаштуванні є забороненим у Фінляндії, тому радимо уникати посередників працевлаштування як у Фінляндії, так і в Україні.

Startup Refugees — це неприбуткова організація, яка підтримує всіх біженців. Ми допомагаємо новоприбулим знайти роботу, відкрити бізнес та/або створити професійну мережу у Фінляндії. Заповнивши цю форму, ми зможемо отримати ваші контактні дані, зв’язатися з вами і допомогти вам знайти роботу у Фінляндії. Ми також пропонуємо підтримку в розвитку навичок та підприємництва. Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, звертатися до нас за електронною поштою: info@startuprefugees.com

Довідник “Іноземний працівник у Фінляндії” містить ключову інформацію про права іноземних працівників, такі як робочий час, заробітна плата та відпустки. Підготовлений органом охорони праці. Пряме посилання на довідник українською мовою тут: Іноземним працівникам у Фінляндії

У Фінляндії нагляд за робочими місцями здійснює орган з охорони праці. Якщо у вас виникли проблеми на роботі, ви можете звернутися до органів охорони праці за телефоном: 0295 016 620

Товариство Українців у Фінлянді: https://ukrainians-in-finland.org/

Інші ресурси для пошуку роботи по всій Европі:

Поширені питання (FAQ)

Я ― громадянин України, чи потрібна мені віза у Фінляндію?

Українці можуть подорожувати безвізово в Шенгенській зоні протягом 90 діб. Безвізовий режим починає відраховуватися з моменту прибуття в країну. Якщо ви перебуваєте в Шенгенській зоні довше, ніж 90 діб, то вам необхідно подати заяву на отримання посвідки на перебування. Ознайомтеся з інформацією про візи на веб-сторінці Міністерства закордонних справ. 

Як я можу користуватися послугами Фінляндсько-українського представництва?

За інформацією, що опублікувало Міністерство закордонних справ 24 лютого 2022 року, обслуговування клієнтів та прийняття заяв на отримання посвідки на перебування через зовнішнього постачальника послуг консульських завдань у Фінляндському представництві в Києві поки що припинено. Надсилати питання щодо в’їзду в країну можна на електронну адресу Міністерства закордонних справ: visas.mfa@formin.fi.

Я зараз маю у Фінляндії посвідку на перебування. Чи можу я зараз подавати заяву для отримання притулку в Фінляндії через те, що ситуація в Україні змінилася?

Так, можете. У Фінляндії прохання про надання притулку подають особисто в поліцію або орган прикордонної інспекції.

 Я, громадянин України ― прохач притулку. Я ще не отримав рішення щодо моєї заяви. Що зараз відбувається з моєю заявою?

При розгляді вашої заяви ми оцінюємо чи може вам бути надано притулок, додатковий захист або інший дозвіл на проживання. Позитивне рішення щодо заяви для отримання притулку ухвалюється, якщо присутні підстави для отримання дозволу. 
Наразі ми призупинили видачу негативних рішень, щодо яких застосовується вислання з країни до України.  Ми оцінюємо безпекову ситуацію України. В ухваленні рішень посилаються завжди на актуальні дані про країну. 
Для прийняття рішення необхідно отримати актуальні дані країни, які не завжди доступні через зміни у безпековій ситуації України. Через те, що в нас наразі відсутні для ухвалення рішень усі необхідні дані країни України по всіх регіонах і ситуація змінюється швидко, строк розгляду вашої заяви може подовжитися. 
Ми повідомимо нашим заявникам коли нова оцінка про безпекову ситуацію буде підготовлена.  

Я ― прохач притулку  не з України. Як ситуація, що склалася в Україні, впливатиме на строк розгляду моєї заяви для отримання притулку?  

Ситуація, що склалася в Україні, не впливатиме на строк розгляду вашої заяви для отримання притулку. Ознайомтеся детальніше з інформацією про строки розгляду заяв для отримання притулку на веб-сторінці Очікування рішення. 

Мені повідомили про припинення послуг прийняття щодо мене. Чи можу я знову подати заяву на отримання притулку через ситуацію, що склалася в Україні?  

Якщо ви отримали рішення щодо вашої заяви, яке набрало законної сили, згідно з законом ви можете подати нову заяву. Якщо у вас ще  є право на оскарження попереднього рішення, то ваше рішення ще не набрало законної сили. Нову заяву треба подавати відразу з появою обставини для подання чи у разі потреби. Нову заяву подають особисто в поліцію або орган прикордонної інспекції.

Я хочу повернутися в Україну, тому що стурбований становищем членів моєї родини. Чи можу я потрапити з Фінляндії в Україну на добровільних підставах з передбаченою у такому випадку допомогою? 

Ви не можете наразі повернутися в Україну на добровільних підставах з передбаченою у такому випадку допомогою. Міжнародна організація з міграції IOM тимчасово припинила організацію повернень на добровільних підставах з передбаченою у такому випадку допомогою.

Я збираюся до Фінляндії на сезонну працю. Через ситуацію, що склалася в Україні, я хотів би прибути до Фінляндії вже зараз. Чи потраплю я до Фінляндії, хоч робота почнеться аж у квітні?

Українці можуть подорожувати безвізово в Шенгенській зоні протягом 90 діб, якщо у них є біометричний паспорт. Безвізовий режим починає відраховуватися з моменту прибуття в країну. Якщо ви перебуваєте в Шенгенській зоні довше, ніж 90 діб, то вам необхідно подати заяву на отримання посвідки на перебування. Ознайомтеся з інформацією про візи на веб-сторінці Міністерства закордонних справ. 

Чи продовжує діяти видавання сертифікатів на виконання сезонної праці в звичайному режимі?

Видавання сертифікатів на виконання сезонної праці продовжує діяти в  звичайному режимі. 

Чи може особа, що отримала сертифікат для виконання сезонної праці, прибути до Фінляндії до того, як дія сертифікату набуде чинності?

Може прибути, але безвізовий режим починає відраховуватися з моменту прибуття в країну. Якщо перебування в країні триватиме довше, ніж 90 діб, необхідно подати заяву на отримання посвідки на перебування. 

Я ― громадянин України і наразі перебуваю у Фінляндії. Чи можу я подати заяву на отримання першої посвідки на перебування для виконання сезонної праці у Фінляндії?

Згідно з Законом про сезонну працю подавати заяву на отримання першої посвідки на перебування для виконання сезонної праці в Фінляндії не можна. Саме зараз ми з’ясовуємо як ми можемо піти на поступки у цій ситуації.  

Я хотів би організувати збір коштів чи пожертвувати одяг, різні речі та іграшки людям, що прибувають з України. До кого я можу звернутись щодо цього питання?

У центрах прийняття біженців зазвичай немає можливості для сортування великої кількості пожертв одягу та інших речей. Якщо ви хочете долучитися до допомоги, то варто звернутися до організацій та об’єднань, які займаються організацією зборів коштів. 
Джерело:  https://migri.fi/faq-ukraine-ukrainian