Information in Ireland

Ireland-flag

Загальна інформація

Загальна інформація

!! Перш ніж вирушити до Ірландії переконайтеся, що ви свідомі правил в’їзду в країну.

На цьому сайті  –  https://www.irishrefugeecouncil.ie/ukraine-information-note  є додаток, який намагається відповісти на запитання, які можуть виникнути у людей, які розглядають Ірландію як країну для притулку. Там є переклад інформації українською мовою – https://www.irishrefugeecouncil.ie/Handlers/Download.ashx?IDMF=ffbae563-c115-4500-9c77-08492083a62d

Які документи потрібні для в’їзду в Ірландію?

 • З 25.02.2022 віза Українцям для в’їзду в Ірландію не потрібна:

https://www.gov.ie/en/press-release/00aef-minister-mcentee-announces-immediate-lifting-of-visa-requirements-between-ukraine-and-ireland/

 • Паспорт:

Деякі авіалінії приймають тільки закордонний паспорт. На даний момент відкрите питання стосовно внутрішнього, Українського паспорта. (Ryanair приймає з свідоцтвом про народження, внутрішнім паспортом та ID картою – як придбати квиток, звертайтесь в інформаційне бюро авіалінії)

Ірландія приймає з любим документом (навіть без документів), якщо є можливість доїхати наземним шляхом.

 • PCR тест:

З 06.03.2022 усі обмеження на подорожі знімаються. Вам більше не потрібно буде заповнювати форму  для пасажирів (Passenger Locator Form). Також, більше не знадобиться підтвердження вакцинації чи тест на COVID-19.

Офіційне джерело: https://www.citizensinformation.ie/en/covid19/living_with_covid19_plan.html

 • Українці, які рятуються від війни, отримують статус “тимчасового захисту” автоматично після перетину кордону. Штамп на вільне перебування ставиться зразу ж при в’їзді на 90 днів.

Хто не потребує захисту і приїздить до країни на тимчасове перебуття, має 90 днів на вільне проживання, реєстрація не потребується, паспорт не конфіскується.

 • Дозвіл від батька для вивезення дітей з країни не потрібен. 
 • Інформація для тих, хто подорожує з домашніми тваринами:

https://docs.google.com/document/d/1EglCyfyKUJbaPURM2fSAUHwcgXOV5Akbv9L-4fq-Gyo/edit?usp=sharing

Що я повинен робити прибувши з України до Ірландії

Якщо Ви прибули з України до Ірландії через напад Росії, ви можете перебувати в країні на наступних підставах:
 • за безвізовим режимом

  На сьогодні вам не потрібна віза для того,  щоб потрапити до Ірландії. Відміна обов’язкового оформлення візи – це тимчасове рішення для українців, що приїжджають до Ірландії. Якщо ви їдете до Ірландії і у вас немає візи в період   вторгнення в Україну – вам стандартно надається право перебування в країні на 90 днів. (в Міністерстві Юстиції при отриманні листа дозволу за новими даними – надається дозвіл на проживання в Ірландії протягом року, подробиці слід уточнювати на місці)

Міністерство Закордонних Справ додало перелік порад для подорожуючих через країни, що поряд  за посиланням – www.dfa.ie/travel

!! Будь ласка зауважте, що у разі транзиту через  країни Евросоюзу або Великобританії вам може знадобитись транзитна віза

 • Легальний статус для проживання в Ірландії ви маєте можливість отримати у двох варіантах :

  Притулок згідно Директиві про Тимчасовий Захист

Статус біженця (refugee asylum) згідно Міжнародного захисту

В чому різниця коротко:

!! Тимчасовий захист забезпечить вам негайний доступ до ринку праці, а також доступ до соціальної допомоги, житла та іншої державної підтримки.

!! Міжнародний захист – ви не зможете отримати роботу до 6 місяців після подання заяви.
Детальна і  повна інформація – про Тимчасовий і Міжнародний захист- https://help-ukraine-ireland.notion.site/Legal-status-5ebaf33ac9684a2ea7c3919d4837562c

 • Що відбувається, коли ви перебуваєте в аеропорт Дубліна

  Коли ви прибуваєте в аеропорт Дубліна, вам слід з’явитися до співробітника імміграційної служби (паспортного контролю), який задасть вам кілька простих питань, пов’язаних з вашими потребами, враховуючи, що ви є потенційним бенефіціаром Директиви про тимчасовий захист

  Після цього вас відвезуть в зону прийому в аеропорту, яка була спеціально підготовлена для цієї мети і включає в себе відведені місця для дітей і дорослих, а також тихі приміщення. В білому будиночку на території аеропорту ви заповнюєте  синю анкету на ППСН (PPSN) номер (це як у нас ідентифікаційний код), після чого стаєте в чергу і віддаєте цю анкету.

  PPSN — це ваш унікальний ідентифікаційний номер, який дозволяє вам отримувати соціальні виплати й державні послуги в Ірландії. Кожному дорослому та кожній дитині необхідно мати PPSN. PPSN завжди містить 7 цифр, із двома або трьома літерами наприкінці.

  Що необхідно мати із собою щоб об отримати PPSN?
  Форму посвідчення особи, наприклад:
 • ваше українське національне посвідчення особи (ID-картку)
 • ваш український паспорт,
 • або іншу форму ідентифікації


Після чого ви там отримуєте жовтий листок від Міністерства юстиції – це лист-дозвіл, який підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС. Це дає вам законний дозвіл на проживання в Ірландії протягом 1 року, а після року  дозвіл може бути продовжено на наступні періоди. Далі потрібно почекати в кімнаті очікування на  ППСН \ PPSN номер,  його на місці вам  роблять. Станом на 28.03 – можуть видавати за кілька днів так як велика кількість біженців. ( Наголошуємо це  буде оформлений Тимчасовий захист (читайте нижче) і з цього ж дня можна працювати, є доступ до медицини, навчання та ін.

Ви також отримаєте інформаційне повідомлення із зазначенням послуг, доступних вам в Ірландії, та порад щодо того, як отримати доступ до цих послуг.

Якщо вам потрібне житло, вас направить до Служби розміщення міжнародного захисту Департаменту у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді, який також матиме персонал на території аеропорту.

На даний момент українцям, що потребують тимчасового захисту, держава надає безкоштовне житло та створює єдину базу ірландців які хочуть прихистити українців. Є відкриті платформи з наданням житла від ірландців ( Shelter4ua та icanhelp.host) – але для безпеки ми радимо отримувати інформацію про варіанти житла від офіційних представників країни, що з вами будуть працювати.


!! Станом на 28.03 – людей розміщують у залах та церквах, або в будівлях далеко від Дубліну через переповненість готелів та  вільного житла. Будь ласка майте це на увазі ! Переселення в житло після отримання всіх потрібних документів може зайняти кілька днів. Так як в Ірландії і до початку війни в Україні гостро стояло питання недостачі житла.!!!

Якщо вам не потрібне житло негайно, ви можете запросити його в будь-який час пізніше.

 • До житла вас безкоштовно відвезуть.
 • На місці  прийому запропонують одяг, їжу,  гігієнічні засоби.
 • Також видають сім карту місцеву з безкоштовним інтернетом і певною кількістю безкоштовних хвилин дзвінків на українські номери.
 • В аеропорту, за інформацією тих хто прилетів раніше, є перекладачі, які зможуть вам допомогти.
 • Для полегшення розуміння процесу по прильоту вам можуть  видати ось таку інструкцію українською :

 • Якщо ви прибули в Ірландію як неповнолітній без супроводу

  Якщо ви дитина віком до 18 років без супроводу, яка прибула до Ірландії з метою тимчасового захисту, вас направить до Агентства у справах дітей та сім’ї (яке також називається TUSLA), яке надасть вам відповідну підтримку.
 • Якщо ви вже прибули в Ірландію і не отримали листа про дозвіл

  Міністерство юстиції працює над тим, щоб якнайшвидше запровадити практичні заходи для надання листів людям, які прибули до Ірландії до 9 березня (коли в аеропорту Дубліна почали видавати листи про дозвіл).

Найближчими днями про заходи буде широко розповсюджено, і вам слід продовжувати відвідувати цей веб-сайт – https://www.gov.ie/en/publication/91a46-arriving-ireland-ukrainian/ та сайт Ірландської служби імміграції –https://www.irishimmigration.ie/ за оновленнями.

 • Звернення за міжнародним захистом

  Громадянам України не обовязково звертатися за міжнародним захистом , щоб отримати підтримку та захист Ірландської держави.
  Директива ЄС про тимчасовий захист надає швидшу та більш спрощену альтернативу за таких обставин.

Хоча ви, звісно, завжди можете подати заяву на міжнародний захист, ви не можете отримати і тимчасовий захист одночасно.

 • Реєстрація дозволу на імміграцію

  Немає негайної вимоги для реєстрації вашого імміграційного дозволу, і ви не повинні турбуватися про це зараз.

Лист-дозвіл, який ви отримаєте від Міністерства юстиції, підтверджує, що вам надано тимчасовий захист згідно з Директивою ЄС, є всіма доказами, які вам потрібні, щоб мати можливість негайно отримати доступ до працевлаштування, підтримки доходу, проживання (за потреби) та іншої державної підтримки в Ірландії.

Міністерство юстиції впроваджує заходи щодо реєстрації дозволу, і інформація буде надана вам у відповідний час. Міністерство вживає всіх необхідних заходів для того, щоб процес реєстрації був для вас максимально простим і безпечним.

Матеріальна допомога

Виплата додаткової соціальної допомоги

У департаменті вам нададуть матеріальну підтримку, що називається додатковою соціальною допомогою. Це щотижнева соціальна виплата, яка також виплачується дорослим та дітям, які перебувають на утриманні.

У цій таблиці наведено ставки виплати додаткової соціальної допомоги.

Ставки виплати додаткової соціальної допомоги

ВікМаксимальна персональна ставкаНадбавка за утримання дорослої особиНадбавка за утримання дитини
Особи віком від 25 років206 €138 €40 € за дитину до 12 років
Особи віком 18–24 років, які проживають самостійно206 €138 €48 € за дитину віком від 12 років
* Особи віком 18–24 років, які не проживають самостійно117,70 €117,70 €Люди віком від 18 до 24 років з дітьми мають право на отримання максимальної персональної ставки в розмірі 206 €

* Знижені ставки додаткової соціальної допомоги для осіб віком до 25 років  і не поширюються на:

 • осіб, які утримують дітей;
 • осіб віком від 18 до 24 років, які перебували під опікою Агентства у справах дітей та сім’ї (Tusla) протягом будь-якого періоду впродовж 12 місяців до досягнення 18-річного віку.
 • тих, что проживає самостійно та отримує державну допомогу на житло, наприклад, за схемою Rent Supplement, Rental Accommodation Scheme (RAS) чи Housing Assistance Payment (HAP)

Допомога на дитину

 • Департамент виплачуватиме допомогу на дитину батькам або опікунам за кожну дитину віком до 16 років. Допомога на дитину становить 140 € за кожну дитину.
 • Ви також можете отримати допомогу на дітей віком від 16 до 17 років, якщо вони навчаються стаціонарно або на денній формі, або мають інвалідність і не можуть утримувати себе.
 • Вам не потрібно надавати документи про освіту або навчання дітей 16 і 17 років протягом перших 2 місяців. Починаючи з третього місяця, такий документ необхідно буде надати.

Подання заявки на отримання матеріальної допомоги

 • Ви можете подати заявку на отримання матеріальної допомоги в місцевому офісі. Наші співробітники допоможуть вам оформити заявку й отримати PPSN.
 • Ви також зможете подати заявку на отримання матеріальної допомоги для себе й усіх дорослих чи дітей, які перебувають на вашому утриманні.

Отримання виплат

 • Матеріальну підтримку виплачуватимуть щотижня у вашому місцевому поштовому відділенні. Наші співробітники нададуть вам інформацію про ваше поштове відділення та години його роботи.
 • Якщо у вас є діти, які мають право на допомогу на дитину, ви отримуватимете цю виплату першого вівторка кожного місяця. Цю допомогу також виплачуватимуть у місцевому поштовому відділенні.

Куди звертатися щодо отримання урядової підтримки

Якщо ви перебуваєте в Дубліні або Корку чи прибуваєте в ці міста, відвідайте спеціально створений центр підтримки України.
Ці центри організовано за такими адресами:

Корк
Центр PSC та PPSN в місті Корк, Департамент соціального захисту, Hanover Street, Cork, T12 PX62

Дублін
Дім Гільдії, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90

Лімерік
2-й поверх, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE

Години роботи зазначених офісів:

Понеділок 9.15am – 5pm

Вівторок 9.15am – 5pm

Середа 9.15am – 5pm

Четвер 10.15am – 5pm

Пʼятниця 9.15am – 4.30pm
Якщо ви не перебуваєте в Дубліні чи Корку, відвідайте місцевий центр чи філію Intreo. Повний список офісів наведено тут.

Glossary/Глосарій:

Центри чи філії Intreo — це офіси, які надають послуги соціального забезпечення в Ірландії.

Supplementary Welfare Allowance (SWA) — це щотижнева допомога, яка виплачується людям, які не мають достатнього доходу, щоб задовольнити свої потреби та потреби своїх сімей.

Центр підтримки України — це офіси, які забезпечують виконання низки програм урядової підтримки для тих, хто прибуває в Ірландію внаслідок конфлікту в Україні.

Гаряча лінія

Офіційні організації/ кол центри/представництва  куди можна звернутись за допомогою:

 • Hotline / Гаряча лінія з будь яких термінових питань – спілкуються / пишуть як англійською так і українською

+353894425522
пошта – irelandstandswithukraine@googlegroups.com

години роботи за місцевим часом 10:00 – 19:00 Dublin Time [GMT+00]

 • При виникненні надзвичайної ситуації, у випадку загрози життю, зателефонуйте за номерами 999 або 112. Це безкоштовні телефонні номери для виклику швидкої допомоги та поліції, на які можна телефонувати з будь-якого телефону.

Поліція – https://www.garda.ie/en/

Адреса 

Зв’язок телефон/емейл 

Офіс Registered office

37 Killarney Street

Dublin 1

D01 NX74

Phone: 00 353 1 764 5854

Fax: 00 353 1 672 5927

Email: info@irishrefugeecouncil.ie 

 

 • Центри чи філії Intreo — це офіси, які надають послуги соціального забезпечення в Ірландії.

Повний список офісів наведено тут – https://www.gov.ie/en/service/40cf48-find-your-local-intreo-office/

 • Центри урядової підтримки куди можна звернутися з питаннями соціальних виплат. Ці центри організовано за такими адресами:

Корк 

Дублін 

Лімерік

Центр PSC та PPSN в місті Корк, Департамент соціального захисту, Hanover Street, Cork, T12 PX62

Дім Гільдії, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90

2-й поверх, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE

Tel: (01) 764 5854

Fax: (01) 672 5927

Homepage: http://www.irishrefugeecouncil.ie

Email: info@irishrefugeecouncil.ie

Центр підтримки України — це офіси, які забезпечують виконання низки програм урядової підтримки для тих, хто прибуває в Ірландію внаслідок конфлікту в Україні.

 • Отримати інформацію щодо медичних послуг – зателефонуйте в контакт-центр HSE (МОЗ) за цілодобовим номером: 1800 700 700 або 00 353 1 240 8787.
 • Контакти юристів, що можуть надати безкоштовну юридичну допомогу – https://help-ukraine-ireland.notion.site/Legal-Aid-dcf0b8aaf32d42099796025843c47d5b
 • Рада мігрантів Ірландії

Служба інформації та підтримки Ради мігрантів Ірландії надає детальну конфіденційну інформацію з приводу складних питань в рамках Ірландської міграційної системи
https://www.immigrantcouncil.ie

 • Рада у Справах Біженців Ірландії

  Ірландська рада у справах біженців надала записку з інформацією для українських біженців, яка доступна українською, російською та англійською мовами.
  https://www.irishrefugeecouncil.ie/ukraine-information-note
 • Nasc Migrant and Refugee Rights – Організація з захисту прав біженців

34 Paul Street
Cork
T12 W14H

Tel: 021 427 3594
https://nascireland.org/
Email: reception@nascireland.org

 • Immigrant Council of Ireland – Консульство Еміграції Ірландії

2 St Andrew Street
Dublin 2
Ireland

Години роботи: ПН, ВТ, ЧТ, ПТ 10:00 – 13:00
Tel: +353 (0)1 674 0200
Fax: +353 (0)1 645 8059
http://www.immigrantcouncil.ie/

 • Doras – Організація з захисту прав людини

  Central Buildings
  51A O’Connell Street
  Limerick

Tel: 061 310 328
https://doras.org
Email: info@doras.org

 • United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) – організація ЕС з питань біженців

102 Pembroke Road
Dublin 4
Ireland

Tel: +353 (0)1 631 4510
https://www.unhcr.org/en-ie/
Email: ireduprt@unhcr.org

Транспорт

Як дістатися до Ірландії

 • Є безкоштовний варіант добратися до Ірландії – їдете до Берліну, з   Берліну їдете потягом до Парижу, з Парижу потягом до Шербуру, а звідти на паромі до Ірландії. Усі проїзди потягом і паромом – безкоштовні для українців. Цей шлях довший і виснажливі шиї , ніж літаком, але безоплатний.
 • Швидще це літаком  – зважте що летіти сліж напряму до Дубліна, квитки краще замовляти заздалегіть, так вийде сума трохи менша.
  Ryanair виконує прямі рейси до Шеннона.
  НЕ літайте через Великобританію.
 • Для польоту не потрібні спеціальні документи, лише підтвердження того, що ви українець. Якщо у вашої дитини немає паспорта, не хвилюйтеся.
 • В аеропортах створюються центри прийому, де ви можете отримати свій номер соціального страхування, продукти харчування, інформацію, одяг, електронне обладнання тощо.
 • Після прибуття, якщо вам ніде зупинитися, вас відвезуть до тимчасового “табору” де ви можете зупинитися. Все необхідне вам нададуть.

Посилання на пільги на громадський транспорт Ірландії – https://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/extra_social_welfare_benefits/free_travel.html?fbclid=IwAR0WhGxEe4tbMpq_U3NY6-GU0XMoPOv05RvtPERonoLA4Ec6HPsmoizjQfw  (англ)

Інформація про громадський транспорт

Види транспорту

 1. Luas (Луас) – трамваї. Є дві перпендикулярні гілки з перехрестям у центрі міста. Платити можна тільки карткою Leap Card чи купивши квиток в автоматі на зупинці. Перед тим як сісти в луас (трамвай) прикладіть картку до спеціального датчика на зупинці, після виходу з луаса прикладіть картку до датчика **ЩЕ РАЗ**. Якщо проїхали небагато зупинок – вам на картку Leap Card повернеться частина коштів.
 2. Автобуси. Можна платити карткою Leap Card чи готівкою. Карткою дешевше ніж готівкою. Кажете водію на яку зупинку їдете, прикладаєте до датчика біля водія і він знімає лише необхідну суму. Якщо їдете більше 10 зупинок – можете не казати нічого водію а просто прикласти картку до датчика з правої сторони від водія, та проходити далі в салон. Якщо ви сплачуєте готівкою, то решту не повернуть. Тому краще мати картку Leap Card.
 3. Dart (Дарт) – наземне електичне метро. Щоб пройти на платформу, прикладіть картку до датчика/турнікету, на виході також. Можна купити білет на станції але не на всіх станціях є каси, то ж картка Leap Card – найзручніший способ.
 4. Dublin Commuter (Даблін ком’ютер)– дизельний поїзд, їздить по тим же рейкам що і DART але далі, де вже немає електромережі.
 5. Таксі (дуже дорого) – найпоширеніший сервіс Free Now (https://free-now.com/ie/passenger/ ). Просто встановлюйте додаток на мобільний, привʼязуйте картку і все працює. Можна платити і готівкою, в додатку можна обираті спосіб оплати перед поїздкою. Орієнтовну ціну теж показує перед поїздкою.

Ціни

 1. Є дві поширені тарифікації для трамваїв, автобусів докладно тут- https://about.leapcard.ie/tfi-90-minute-fare
 • Short fare (коротка поїздка) – разова поїздка не довше 3 кілометрів (1.6 євро на дорослого)
 • TFI 90 minute fare (90-хвилинна поїздка) – разова поїздка чи с пересадками (можна пересісти з трамвая на автобус чи дарт, чи навпаки) впродовж 90 хвилин з моменту як ві тапнули карткою по зчитувачу (2.30 євро на дорослого)
 1. Докладно про ціни на всі види транспорту можна подивитись тут – https://www.transportforireland.ie/fares/
 2. Якщо важко англійською можна подивитись тут https://ireland10.ru/obschestvennyy-transport-v-dubline-bilety-chasy-raboty-sovety#:~:text=%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%8B%20%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%8B%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%20%D0%B2%20%D0%94%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5,%D0%BD%D0%B0%20%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D1%83%20%D0%B2%20%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B5%20%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD

 Картка для громадського транспорту

 1. Називається TFI Leap Card (Ліп кард), купити можна майже https://www.leapcard.ie/en/NavigationPages/CardPurchase.aspx

у всіх маленьких магазинах типу Centa, Spar чи Tesco. Є види для дорослих, дітей, студентів. В офлайні шукайте зелену вивіску TFI з жабкою на фасадах магазинів, чи просто запитайте Leap Card на касі. Ціна 10€ (5 за пластик і 5 кладуть на рахунок)

  1. Поповнювати можна через мобільний застосунок https://about.leapcard.ie/leap-top-up-app на станціях LUAS, DART, чи через сайт- https://www.leapcard.ie/en/NavigationPages/LoginSelection.aspx. Якщо побачите помилку “Застосунок недоступний у вашій країні” треба змінити країну в налаштуваннях Appstore чи Playmarket на Ірландію.
 • Працює з трамваями, автобусами, наземним метро

Розміщення

Житло від офіційних представників:

 • Якщо вам або вашій сім’ї потрібне житло, ви повинні повідомити працівників міграційної служби, які направлять вас до Служби розміщення міжнародного захисту Департаменту з питань дітей, рівності, обмежених можливостей, інтеграції та молоді, чиї працівники також перебуватимуть в аеропорту. Якщо вам не потрібне житло негайно, ви можете попросити про нього пізніше в будь-який час.
 • Вас направлять до Служби розміщення міжнародного захисту (чиї працівники також перебуватимуть в аеропорту Дубліна), яка забезпечить вас безкоштовним житлом.
 • Якщо вам не потрібне житло негайно після вашого прибуття в Ірландію (наприклад, якщо ви зупинитеся в друзів або родичів, які живуть в Ірландії), але житло знадобиться вам пізніше, ви зможете потім попросити про це.
 • Щоб отримати допомогу, зверніться в службу підтримки IPAS за посиланням ipasinbox@equality.gov.ie

 • Пропозиції житла від волонтерів , від небайдужих людей та організацій:

https://help-ukraine-ireland.notion.site/The-accommodation-offers-4c54a3021f184c49a913e5e75bba17f1

 • Сайт з оренди https://www.myhome.ie/rentals/ireland/apartment-to-rent 
 • Якщо ви хочете оселитися в Північній Ірландії, громади Литви та Північної Ірландії будуть раді вам допомогти. Може надати житло, роботу та оформити документи. Робота буде на фабриках, кафе, шашликах тощо. Відповідальна особа Андріус Цисликаускас, литовец, який багато років живе в Північній Ірландії і володіє російською. Якщо вам дійсно потрібна допомога, не соромтеся звертатися до нього. +447447686735
 • Волонтерське житло в Ірландії:
 • Житло на 1-2 тижні в Ірландії, близько 200 пропозицій від різних сімей.

Будь-ласка, заповнюйте форму: https://www.shelter4ua.com

По терміновим питанням пишіть whatsapp +353 871708750 

 • Також допомоги з житлом може Ірландська організація:

www.scoopfoundation.org 

www.generationchange.ie 

Звертайтесь : katie@scoopfoundation.org 

         https://icanhelp.host

Airbnb активували службу Airbnb.org, щоб хости звідти могли надавати житло українцям або безкоштовно, або зі знижкою. Щоб отримати житло таким способом потрібно мати інвайт від некомерційної організації. Наприклад https://novaukraine.org/airbnb/ надає потрібний ваучер після заповнення на сайті спеціальної форми

Медична допомога

Медичні послуги, які надаються

Ви зможете отримати державні медичні послуги від Міністерства охорони здоров’я (HSE). Серед них послуги сімейного лікаря або медсестри, комунальна медична допомога (наприклад, вакцинація, фізіотерапія, стоматологічні послуги), а також стаціонарна або невідкладна допомога.

Також українцям буде наданий доступ до медичних послуг  в сфері дитячого здоров’я , психічного здоров’я, для людей з інвалідністю, послуги з ведення вагітності, піклування про літніх людей та інш.
Оплата за ці послуги

Ці послуги не потрібно оплачувати. Ви матимете право звернутися за отриманням медичної карти для доступу до первинної медичної допомоги для вас і ваших дітей від сімейного лікаря безкоштовно.

Медичні послуги для дітей, жінок і літніх людей

 • Ви отримаєте доступ до медичних послуг для дітей, для людей з обмеженими можливостями, послуг, пов’язаних із вагітністю та пологами, послуг для літніх людей тощо. Також надаються послуги, пов’язані з подоланням психологічного стресу та розладами психічного здоров’я, у тому числі посттравматичним стресовим розладом.

Медична допомога для осіб із хронічними хворобами й іншими невідкладними захворюваннями

 • Медичні послуги для людей із невідкладними медичними потребами надаються через систему державних лікарень. Важливо повідомити про ці потреби органам охорони здоров’я до або по прибутті в Ірландію.

Інформацію  щодо державних медичних послуг можна знайти за посиланням www.hse.ie/ukraine.

У разі якщо вам потрібна негайна медична допомога або певні ліки, або ви маєте питання з прописаного лікування, або послуг які ви можете отримати  у місці перебування – Ви можете зателефонувати до гарячої лінії HSE Live (HSE) на сайті www.hse.ie  або за номером телефону – 00 353 1 240 8787

Будь ласка одразу повідомляйте працівника іміграційної служби в день прибуття – якщо у вас є невідкладні медичні потреби або ви потребуєте госпіталізації!

Юридичні питання

Правова допомога для біженців:

Корисні чати та канали

Корисні чати та канали

Добірка посилань

Сайт з відповідями на головні питання: проживання, робота, знижки, пільги, допомога https://help-ukraine-ireland.notion.site/help-ukraine-ireland/Ukrainian-Crisis-Centre-in-Ireland-015a19325d1d434db975cd77ec47f36f  

Українці в Ірландії:

Додаток Blend Social. Для зручності усі посилання на завантаження  – https://linktr.ee/blend_social 

Створений у вигляді соціальної мережі, він дає можливість швидко об’єднати людей з різних куточків світу. У безкоштовному додатку можна вибрати різні категорії допомоги:

 • – Транспорт
 • – Житло
 • – Тварини
 • – Одяг
 • – Їжа
 • – Новонароджені та матусі
 • – Діти

Харчування, одежа

Харчування, одежа

FAQ (поширені питання)

Питання-відповіді (на 7.03) https://www.irishrefugeecouncil.ie/Handlers/Download.ashx?IDMF=bc37310c-cae7-4db4-9875-0c8dd6e82ec7 (укр)

Базові  відповіді по розділам
https://www.gov.ie/en/campaigns/255c5-ireland-response-ukrainian/  (укр)

Офіційна сторінка популярних питань і відповідей на сайті Міграційної служби Ірландії 
https://www.irishimmigration.ie/faqs-for-ukraine-nationals-and-residents-of-ukraine/  (англ)

Навігація по темам у фб групі – https://www.facebook.com/groups/Ukrainians.in.Ireland/posts/4981791635190327/   (укр)

Група питаня\ відповідь в фейсбуку, де можна звернутись за допомогою до діаспори.  Група Ukrainians in Ireland / Українці в Ірландії

https://www.facebook.com/groups/271332746236263/

(укр)

Тварини

В Ірландії вас приймуть  тваринкою – але краще мати максимаьний пакет зчеплень та документів – щоб не довелось витрачати час напереоформлення, відновлення історії щеплень та ревакцинацію. 

Стандартні вимоги:

 • чіп/мікрочіп
 • дійсна справка про вакцинацію від сказу
 • сертифікат про здоров’я вашого улюбленця, або дійсний вет паспорт у форматі, що прийнятний країнами  до яких ви подорожуєте.
 • ліки від гельмінтів для собак якщо ви подорожуєте Фінляндією, Ірландією, Північною Ірландією, Норгвегією, Мальтою.
 • Ці правила так само стосуються і собак поводирів

Вся детальна інформація  з приводу перевезень авіа та паромом – бо саме з авіаперевезеннями виникають проблеми
https://docs.google.com/document/d/1EglCyfyKUJbaPURM2fSAUHwcgXOV5Akbv9L-4fq-Gyo/edit

Працевлаштування

Працевлаштування та самозайнятість

Як тільки ви отримаєте лист з дозволом, який підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС, ви маєте право шукати роботу або займатися самозайнятістю та професійною підготовкою в Ірландії.

Нагадуємо що :

!! Саме Тимчасовий захист забезпечить вам негайний доступ до ринку праці в Ірландії, а також доступ до соціальної допомоги, житла та іншої державної підтримки.

!! Оформивши  Міжнародний захист ви не  зможете отримати роботу до 6 місяців після подання заяви

Irish job search websites / Підбірка ірландських сайтів з пошуку роботи:

https://frompeopletopeople.com

Інші ресурси для пошуку роботи по всій Европі: