Information in Mexico

mexico-flag

Загальна інформація

Загальна інформація

!!!Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми. Будьте обережні!

В Мексиці відсутня будь-яка спеціальна програма щодо прийняття переміщених громадян України у зв’язку з війною російської федерації проти України. Спеціальні центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України чи окреме соціальне забезпечення відсутні. Можлива допомога надається виключно силами української громади та благодійниками.

Необхідно обов’язково звертатися в країні Вашого перебування до дипломатичних установ Мексики перед вашою поїздкою, це значно спростить вашу подорож, а також допоможе уникнути проблемних ситуацій з авіакомпаніями.

Офіційні джерела: (Посольства, офіційні організації)

 • Посольства Мексики за кордоном:

https://directorio.sre.gob.mx/index.php/embajadas-de-mexico-en-el-exterior 

 • Національний інститут міграції Мексики

Адреса:  Avenida Homero 1832 Los Morales Polanco, Alcaldía Miguel Hidalgo C.P. 11510, Ciudad de México

 Teléfono: (55) 5387 2400

https://www.gob.mx/inm , https://www.inm.gob.mx/gobmx/word/index.php/tramites/

Представництво Національного інституту міграції в штатах https://www.gob.mx/inm/acciones-y-programas/horario-y-oficinas-del-inm 

 • Де клопотати про офіційний статус біженців?

Статус біженця можливо оформити особисто або через адвоката звернувшись в Мексиканську комісію з допомоги біженцям (La Comisión Mexicana de Ayuda a Refugiados) за адресами:

 • Oficinas centrales, Ciudad de México – Versalles No. 49, поверхи 1º, 4° y 5º, Col. Juárez, Delegación Cuauhtémoc, C.P. 06600, Tel: +52 55 5209 8800 Ext. 30133.
 • Delegación en Acayucan, Veracruz – Estación Migratoria del INM (interior), Carretera Costera del Golfo 180, Km. 221, C.P. 96000, Tel: (924) 24 791 91.
 • Delegación en Tapachula, Chiapas – 8a. Avenida sur No. 39 esquina con 4a. Poniente, Col. Centro, C.P. 30700, Tel: (55) 80 55 93 82 y (962) 64 25 31 18 y 19.
 • Representación en Tenosique, Tabasco – Calle 55 s/n, Col. Pueblo Nuevo, C.P. 86900, Tel: (934) 342 6046.
 • Міжнародна організація з міграції

(+52) 55 5536 3922,  https://mexico.iom.int/es

Адреса: Francisco Sosa # 267, Col. Barrio de Santa Catarina, Coyoacán C.P. 04010

 • Червоний хрест

(+52) 55 1084 9000,  https://www.cruzrojamexicana.org.mx/ 

Адреса: Av. Ejército Nacional Mexicano 1032, Polanco, Polanco I Secc, Miguel Hidalgo, 11510 Ciudad de México, CDMX

Інша корисна інформація:
Картка допомоги громадянам України, які опинились у скрутному становищі MAPAHELP

Як добратись до кордону та перетнути кордон:

Вимоги в’їзду залишаються загальними. Громадяни України можуть в’їжджати та перебувати по електронному дозволу протягом 180 днів. Для продовження легального перебування їм треба звернутися до міграційної служби Мексики (Instituto Nacional de Migración) за місцем Вашого перебування. 

З 01.01.2022 були зняті обмеження, запроваджені у зв’язку з коронавірусом COVID-19, на в’їзд на територію Мексики. Необхідність негативного ПЛР тесту, сертифіката про вакцинацію, самоізоляція не вимагаються.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОЇ АВТОРИЗАЦІЇ (SAE) https://embamex.sre.gob.mx/ucrania/index.php/2016-04-13-07-16-32/2016-04-13-07-27-15 

Електронна система авторизації, або електронна віза – це механізм, який застосовується до громадян України, для того, щоб подорожувати до Мексики літаком з метою туризму!  Немає необхідності отримувати візу у Посольстві Мексики, тому що перебування планується без дозволу на здійснення оплачуваної діяльності та з метою туризму, транзиту через Мексику, встановлення бізнес контактів (наприклад, відвідування нарад, візити, навчання або консультації в Мексиці),  релігійної діяльності, технічної роботи в компаніях (без отримання оплати в Мексиці), благодійної  діяльності,  спорту, транспортування товарів, лікування, відвідування ярмарок/ або конференцій, а також проведення досліджень, які не передбачають періоду, що перевищує 180 днів.

 Громадянам України завжди необхідна віза для в’їзду до Мексики. Не потребують візу громадяни України, якщо в наявності є віза постійного резидента або чинна багаторазова віза до Японії, Об’єднаного Королівства, країн Шенгенської зони, Канади або Сполучених Штатів Америки, або до країн-членів Тихоокеанського Альянсу (Колумбія, Перу і Чилі).

 Електронний дозвіл є безкоштовним, дійсний для одного в’їзду з максимальним терміном перебування упродовж 180 днів.

 Процедура, яку потрібно виконати:

 1. Мінімальний термін дії Вашого паспорту перед поїздкою до Мексики повинен становити 6 місяців.
 1. Перейти за наступним посиланням на офіційну сторінку Національного інституту міграції для заповнення заяви не раніше, ніж за 30 днів. Рекомендуємо виконувати цю процедуру завчасно:

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/ru/solicitud.html

 Особисті дані потрібно вносити в заяву латинськими літерами у відповідності до паспортних даних. Інформація, яку надаватиме зацікавлена особа, повинна бути правильною і достовірною, інакше заявнику буде відмовлено в електронному дозволі, а також в можливості сісти на літак або в’їхати на територію Мексики.

Надання дозволу і перевірка:

  Після прибуття до пункту в’їзду в Мексику, потрібно буде показати чинний паспорт, електронний дозвіл і заповнену міграційну форму, яку можна буде отримати в авіалінії або в пункті  в’їзду в країну.

 ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ: Віза або електронний дозвіл не гарантують в’їзд на мексиканську територію, оскільки імміграційна служба може запросити більш детальну інформацію і дані щодо мети Вашого перебування в країні та фінансового забезпечення. 

Мета подорожі:

 Імміграційна служба може запросити один з таких документів або декілька з них:

 – бронювання готелів

– зворотні квитки

 -туристичні квитки (маршрут)

– лист-запрошення від мексиканського громадянина Імміграційний орган може попросити довести свою економічну платоспроможність (готівку, кредитну картку, банківські виписки або інший подібний документ).

Якщо Ви подорожуєте до Мексики НЕ з метою туризму, Ви повинні надати документ, який обґрунтовує мету Вашої поїздки (відрядження, навчальна діяльність, тощо).

Гаряча лінія

Офіційні джерела:

Гарячі лінії

Надзвичайні ситуації та порятунок (швидка допомога, поліція, пожежники):911 – єдиний номер для екстрених викликів. Він стандартизує всі номери екстреної медичної допомоги, служби безпеки та цивільного захисту на федеральному, штатному та муніципальному рівнях.
Федеральна превентивна поліція(55) 5242-5325, 5242-5030, 5242-0150
Дипломатична поліція(55) 5570-3503, 5570-1910
Центральна пожежна частина м.Мехіко (55) 5768-3700
Електро-служба(55) 5128-7171
Довідкова служба09
Міжнародна організація з міграції

(55) 5536 3922

https://mexico.iom.int/es

Адреса: Francisco Sosa # 267, Col. Barrio de Santa Catarina, Coyoacán C.P. 04010

Червоний хрест

(55) 1084 9000

https://www.cruzrojamexicana.org.mx/ 

Адреса: Av. Ejército Nacional Mexicano 1032, Polanco, Polanco I Secc, Miguel Hidalgo, 11510 Ciudad de México, CDMX

 

Медична допомога

Медична допомога (сайти на безкоштовну медицину, лікарів що знають різні мови, інше): 

 • Надзвичайні ситуації: 911 – єдиний номер для екстрених викликів. Він стандартизує всі номери екстреної медичної допомоги, служби безпеки та цивільного захисту на федеральному, штатному та муніципальному рівнях.
 • Клініка MEDICOV пропонує безкоштовні тести ПЦР та антиген для українців. Для отримання послуги необхідно мати при собі документ-підтвердження громадянства. https://medicov.mx/ , (+52) 56 2658-3330
 • Все про COVID-19  https://coronavirus.gob.mx/ 
 • Реєстрація для щеплення проти COVID-19 https://mivacuna.salud.gob.mx/index.php 

Психологічна допомога :

 • Лінія психологічної допомоги Call Center UNAM надає безкоштовну психологічну допомогу по телефону для потребуючих.

Вимоги: бути старше 16 років і не мати психіатричних захворювань, які потребують госпіталізації.

У разі потреби, після першого дзвінка пропонується коротка модель терапії, яка складається з щотижневого сеансу тривалістю від 45 до 50 хвилин на період від 6 до 8 сеансів. Мова англійська або іспанська. Номер: (+52) 55 5025 0855 

Проживання

!!!Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми.  Є багато людей, які пропонують поїздки та притулок, але не всі є тими, за кого себе видають.  Ніщо не є на 100% надійним, але ці речі можуть допомогти: 

Ніколи не давайте паспорт або документи, що посвідчують особу, нікому, крім прикордонника.  Сфотографуйте його своїм телефоном, щоб у вас була копія, якщо ви загубили його, але все ще маєте телефон.  Надішліть цю копію друзям / родині / електронною поштою собі. 

Якщо ви подорожуєте в таксі/автобусах/будь-якому транспорті, повідомте рідним або друзям про своє місцезнаходження по дорозі.  Якщо щось здається підозрілим, негайно виходьте.  ПЕРЕД ЦИМ ЗРОБІТЬ ФОТОГРАФІЮ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВОДІЯ ТА ВІДШІЛИ ЙОГО ДРУЗЯМ/РОДИНІ.  Якщо будь-який водій не дозволяє цього, не сідайте. Будьте обережні!

Проживання:

https://frompeopletopeople.com

https://prykhystok.in.ua/

Найбільш популярні туристичніі ресурси:

https://www.expedia.comhttps://www.expedia.mx/ 

https://www.tripadvisor.com

https://www.airbnb.com ,

http://homeaway.com 

https://www.booking.com/city/mx/mexico.es.html

https://www.trivago.com.mx/

https://www.hospedando.com.mx

https://www.kayak.com.mx/ 

Тварини