Реєстрація онлайн при в’їзді до Хорватії https://entercroatia.mup.hr/Edit
Детальна інформація про тимчасовий захист
Ви також можете подати заяву на тимчасовий захист онлайн через додаток/застосунок – croatia4ukraine.
Буклет з основною інформацією, зокрема про пільги – https://mrosp.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Socijalna%20politika/Evidencije/ФЛАЕР%20-%20ЗАЙНЯТОСТІ%20ТА%20СОЦІАЛЬНЕ%20ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ%20ГРОМАДЯН%20УКРАЇНИ_14032022.pdf
!!!Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми. Будьте обережні!
Як дістатися та перетнути кордон:
Якщо Ви переміщена особа з України та потребуєте тимчасового захисту, кордон Республіки Хорватія можете перетнути в будь-якому з діючих прикордонних пунктів пропуску. Найчастотніші пункти пропуску для в’їзду:
Ви можете повідомити про свій в’їзд до Республіки Хорватія через систему EnterCroatia. Це система оповіщення про в’їзд, яка скорочує тривалість прикордонного контролю.
Під час прикордонного контролю слід заявити, що Ви переміщена особа, яка потребує тимчасового захисту. Прикордонна поліція здійснить прикордонний контроль та дасть Вам картку з базовою інформацією.
Якщо у Вашому супроводі знаходиться неповнолітня особа, прикордонна поліція під час прикордонного контролю вимагатиме пояснення про Ваш родинний або інший зв’язок з неповнолітньою особою. Аби пришвидшити здійснення прикордонного контролю, просимо Вас взяти з собою документи, які підтверджують спорідненість з неповнолітньою особою.
Якщо прикордонний контроль здійснюється над неповнолітньою особою без супроводу, до процедури прикордонного контролю долучиться соціальна служба.
У випадку прибуття великої кількості переміщених осіб на прикордонний пункт пропуску, поліція організує проведення прикордонного контролю на окремих спеціальних локаціях:
Офіційні джерела:
Телефонний код Хорватії +385
Єдиний безкоштовний номер контакт центру 114
Телефон для інформування переміщених осіб з України (ви можете отримати інформацію про проживання, харчування, медичне обслуговування, освіту для дітей, статус зайнятості і можливість працевлаштування та про інші права) – 114
Особи з порушеннями слуху і мовлення можуть поставити запитання та надіслати запити на електронну адресу cz114@civilna-zastita.hr
Посольство України в Республіці Хорватія в Загребі, вул. Вочарська 52
Консульство України в Омішалі, Пушча 131
Консульство України у Спліті, Обала Хрватског народног препорода 7
Українська громада Республіки Хорватія, Кардинала Алойзія Степінца 45, Вуковар
Загребський автобусний вокзал: 385 72 500 400
Iнформація та бронювання для дзвінків з-за кордону на номер: 385 1 647 1100
Загребський залізничний вокзал: 385 60 333 444 *VLAK (*8525)
Міжнародний аеропорт імені Франьо Туджмана (Загреб) : 385 60 320 320
Для дзвінків з-за кордону на номер: 385 1 456 2170
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
Міністерство внутрішніх справ Республіки Хорватія – штаб
Електронна пошта: privremena.zastita@mup.hr
Бродсько-Посавське управління поліції
Бєловарсько-Білогорське управління поліції
Осієко-Баранське управління поліції
Копривнцько-Крижевацьке управління поліції
Пожезько-Славонське управління поліції
Приморсько-Горське управління поліції
Департамент поліції Задара
Крапінсько-Загорське управління поліції
Шибенсько-Кнінське управління поліції
Вуковарсько-Сріємське управління поліції
Сплітьско-Далматинське управління поліції
Департамент поліції Меджимур’я
Дубровницько-Неретванське управління поліції
Сисацько-Мославинське управління поліції
Департамент поліції Вараждину
Департамент поліції Істрії
Віровитицько-Подравінське управління поліції
Департамент поліції Карловац
Ліцько-Сеньське управління поліції
Департамент поліції Загреба
!!Подбайте про свою безпеку під час отримання допомоги від незнайомих людей.
Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми. Є багато людей, які пропонують поїздки та притулок, але не всі є тими, за кого себе видають. Ніколи не давайте паспорт або документи, що посвідчують особу, нікому, крім прикордонника. Сфотографуйте його своїм телефоном, щоб у вас була копія, якщо ви загубили його, але все ще маєте телефон. Надішліть цю копію друзям / родині / електронною поштою собі. Повідомляйте своїм близьким де Ви знаходитесь.
Ви можете повідомити про свій в’їзд до Республіки Хорватія через систему EnterCroatia. Це система оповіщення про в’їзд, яка скорочує тривалість прикордонного контролю.
Сервіс,який робить таксі для біженців зі знижкою 50% в Європі
Ніякої передоплати,оплата тільки після поїздки(це важливо)
За інформацією – https://t.me/+x7LLUr6eI4E3ZWEy
ПІльги:
Деякі міста та райони Хорватії пропонують певні безкоштовні пільги для переміщених осіб з України. Дізнайтеся про свої права у органах місцевої міської влади.
Пільги також включають безкоштовне відвідування зоопарків, безкоштовне відвідування культурних заходів і подій, послуги міських басейнів тощо.
!!Подбайте про свою безпеку під час отримання допомоги від незнайомих людей.
Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми. Є багато людей, які пропонують поїздки та притулок, але не всі є тими, за кого себе видають. Ніколи не давайте паспорт або документи, що посвідчують особу, нікому, крім прикордонника. Сфотографуйте його своїм телефоном, щоб у вас була копія, якщо ви загубили його, але все ще маєте телефон. Надішліть цю копію друзям / родині / електронною поштою собі. Повідомляйте своїм близьким де Ви знаходитесь.
shelter for ukraine (google.com)
Табори для біженців на одній картi.
Подати заявку на проживання
Інформація про житло і центри прихистку – https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/інформаціі/житло/170
Сайт для пошуку житла – https://www.njuskalo.hr/nekretnine
Airbnb активували службу Airbnb.org, щоб хости звідти могли надавати житло українцям або безкоштовно, або зі знижкою. Щоб отримати житло таким способом потрібно мати інвайт від некомерційної організації. Наприклад https://novaukraine.org/airbnb/ надає потрібний ваучер після заповнення на сайті спеціальної форми.
Booking активували службу допомоги біженцям з України на сайті booking.com
Тимчасове місце проживання для тих, хто його потребує. Бронювання можна здійснити за 0–3 дні до дати заїзду.
Інформація про охорону здоров’я для українців під тимчасовим захистом, відповіді на поширені питання – https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/інформаціі/oхорона-здоров-я/172
Як особа, яка перебуває під тимчасовим захистом, пред’явивши Посвідчення (ідентифікаційну картку) іноземця, якому надано тимчасовий захист, Ви маєте право на лікування гострих станів та хронічних захворювань у сімейних лікарів, педіатрів, гінекологів та на надання невідкладної стоматологічної допомоги, право на вакцинацію, обстеження та лікування COVID-19, а також право на вакцинацію від інших інфекційних захворювань.
Ваші діти повністю рівні в правах з хорватськими дітьми, і вони мають право на та доступ до повної медичної допомоги.
У разі потреби невідкладної медичної допомоги телефонуйте за номерами 194 або 112.
Для людей з інвалідністю:
Хорватські товариства осіб з інвалідністю не вимагають членства українських громадян, як умови для надання підтримки особам з інвалідністю. Вони готові надати всю потрібну допомогу та підтримку при забезпеченні прав осіб з інвалідністю.
Якщо особу розміщено в закладі соціального забезпечення, для неї буде забезпечено і транспорт.
За додатковою інформацією звертайтеся Хорватська асоціація людей з інвалідністю – SOIH:
Психологічна допомога :
Якщо ви відчуваєте тривогу, занепокоєння, безсоння та інші психічні симптоми, які ускладнюють Ваше щоденне життя, Ви можете звернутися за допомогою.
КОНТАКТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ:
Черговий відділ невідкладної допомоги 0-24
+385 1 3780 666
Реєстрація для одержання направлення
+ 385 1 3713 270
narucivanje@bolnica-vrapce.hr
Відділення психотерапії
Тривожні, психосоматичні та невротичні розлади:
dnevna.psihoterapija@bolnicavrapce.hr
Відділення психофізіології
Розлади сну
eeg.otp.vrapce@gmail.com
Інформація про право на пільги та послуги соціального забезпечення – https://mrosp.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Socijalna%20politika/Evidencije/ФЛАЕР%20-%20ЗАЙНЯТОСТІ%20ТА%20СОЦІАЛЬНЕ%20ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ%20ГРОМАДЯН%20УКРАЇНИ_14032022.pdf
За засобами гігієни (пелюшки, памперси тощо), питаннями харчування та одягу звертатися до Хорватський Червоний хрест – Представництва Червоного хреста знаходяться в кожній жупанії (області) Хорватії – контакти
Сервіси, які допомагають українцям https://www.facebook.com/100006554522859/posts/3312307345664384/?d=n
Посилання на сайти , що стосуються дітей:
Діти, які перебувають під тимчасовим захистом, мають право вступати або продовжувати початкову та середню освіту в Хорватії на тих самих умовах, що й громадяни Хорватії.
Щоб записати вашу дитину до початкової школи (в Хорватії з 1-го до 8-го класу), слід звертатися до найближчої початкової школи. Співробітники офісу поспілкуються з вами, визначать, до якого класу слід віднести дитину.
Школа забезпечує підручниками та організує підготовчі курси з хорватської мови для всіх учнів. Якщо у вас є документи про попередню освіту, обов’язково візьміть із собою.
Щоб записати дитину до середньої школи (в Хорватії після 8-го класу початкової школи), слід звертатися до бажаної середньої школи. Співробітники офісу поспілкуються з вами, визначать, до якого класу віднести дитину і яка програма буде для неї найкращою.
Школа організовує підготовчі курси з хорватської мови для всіх учнів. Якщо у вас є документи про попередню освіту, обов’язково візьміть із собою.
Щоб записати дитину до дитячого садка слід звертатися до найближчого дитячого садка за місцем проживання. Директори дитсадків нададуть вам всю необхідну інформацію про наявність вільних місць, можливості та інші умови для зарахування до садочка.
Райони та міста по всій Республіці Хорватія мають різноманітні програми співфінансування витрат на харчування, транспорт, закупівлю підручників для учнів середньої школи, позакласну роботу. Вся інформація про нього є в школах.
Українські студенти – особи, які перебувають під тимчасовим захистом, мають ті самі права в частині освіти, що й хорватські студенти. Отже, ви маєте право продовжити вищу освіту, а про зарахування вирішують факультети зважаючи на вільних місць та критеріїв.
Садики та школи Хорватії огляд
Навчання та курси хорватської мови
Навчання та курси хорватської мови пропонують вам:
Онлайн-курси безкоштовні і складаються з 80 блоків тривалістю 45 хвилин. Інтерфейс, інструкції та підтримка доступні англійською та іспанською мовами. Подати заявку на онлайн-курси можна за допомогою облікового запису Facebook або Google.
Чати та канали:
Додаток Blend Social. Для зручності усі посилання на завантаження – https://linktr.ee/blend_social
Створений у вигляді соціальної мережі, він дає можливість швидко об’єднати людей з різних куточків світу. У безкоштовному додатку можна вибрати різні категорії допомоги:
Відповіді на всі питання можна знайти на офіційному сайті – https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/ua
Як можна купити автомобіль без резидентства? Чи можна купити маючи тимчасовий захист?
Маючи ці статуси купити автомобіль в Хорватії не можна.
Відповіді на поширені питання від державних, приватних та благодійних організацій Хорватії https://cvit.org.ua/meni-potribna-dopomoha/
Якщо Ви привезли собаку з України, просимо Вас заповнити відповідну форму та надіслати її за адресою veterinarstvo@mps.hr
Після отримання Вашого запиту та інформації до Вас приїде ветеринарний інспектор, який визначить заходи, які необхідно вжити щодо ідентифікації собаки шляхом чіпування та вакцинації проти сказу і обов’язкової реєстрації. Ветінспектор надасть Вам усю необхідну інформацію щодо проведення цієї процедури. Ці заходи є безкоштовними для власників, які переселяються разом зі своїми домашніми тваринами з України. До приїзду ветеринарного інспектора просимо Вас обмежити контакти Вашого улюбленця з іншими тваринами та сторонніми особами.
Офіційні джерела
Вся інформація про працевлаштування для українців – https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/інформаціі/працевлаштування-та-робота/174
Особі, яка в Республіці Хорватії перебуває під тимчасовим захистом, можна працювати без дозволу на проживання та роботу або довідки про застосування праці. Це означає, що для вступу на ринок праці не потрібні додаткові документи, крім Посвідки іноземця під тимчасовим захистом.
Зверніться у Хорватську службу працевлаштування, центр зайнятості (Hrvatski zavod za zapošljavanje – HZZ) й запишіться у реєстр безробітних осіб.
Неофіційні джерела
Допомога украинцам https://frompeopletopeople.com
https://t.me/frompeopletopeoples
https://t.me/dopomoha_horvatia
https://www.facebook.com/groups/PosaouHrvatskoj
https://www.facebook.com/groups/4920976854616489/permalink/4974038912643616/
Вакансії в готелях https://t.me/rabotahorvatia/2
Допомога з пошуком роботи з досвідом чи без.
Що ми можемо запропонувати:
– солідний список доступних вакансій
– офіційне працевлаштування
– європейська заробітня плата
– безкоштовне проживання + харчування
– відшкодування витрат на дорогу
– офлайн допомога при поселенні та на робочому місці
З питаннями пишіть в дірект або в телеграм @Burda_Dima
Інші ресурси для пошуку роботи по всій Европі:
This website is created to provide a connection between refugees from Ukraine and people who wants to help them in this hard time.
The registration and uploading of a Listing are FREE.
Let's help together!