Information in United States of America

usa-flag

Загальна інформація

Загальна інформація

Є три «шляхи»:

1.Humanitarian Parole (просто в’їзна віза, а не юридичний статус) 

  1. Політичний Прихисток (статусу Asylee)
  2. Сімейні петиції

1.Humanitarian Parole.  В’їзна віза.Ті, хто отримає Humanitarian Parole, матимуть коротший процес прибуття до США, але отримають менше пільг.Лише право перебування та медичну страховку.  Humanitarian Parole само по собі не забезпечує шлях до постійного проживання чи громадянства та не дає права на соціальні виплати чи безкоштовне житло.

Термін перебування – 1 рік.  Після його закінчення ви повинні залишити США або довести, що ви не можете виїхати зі США з причин утисків або якихось гонінь, якщо у вас такі були. Ви можете запросити Політичний Притулок і вам необхідно довести свої переслідування у вашій країні.

Для отримання  достатньо мати український закордонний паспорт, Humanitarian Parole  можно оформити на кордоні. 

Українці, яким надано Humanitarian Parole (це може статися після того, як вони з’являться в порту в’їзду з проханням про надання притулку), можуть мати право на грошову допомогу CalWORKS або General Relief (GR). 

  1. Отримання  Притулку (Політичного Притулку) Asylee.

     Наразів в нас немає інформації щодо людей, які пройшли цю процедуру.

     Ті, хто не перебувають в Сполучених Штатах і все ще знаходяться в Україні, можуть подати на статус біженця через Міжнародну Організацію з Міграції ( USCIS) . Але на сьогоднішній день у США не має офіційної програми прийому біженців у правовому розумінні цього слова. Притулок надається індивідуально за ознакою переслідувань через релігію, етнічну чи расову приналежність, політичні переконання, належність до певної соціальної групи тощо.У деяких, особливо жахливих випадках, спеціальним рішенням Верховного Суду дозволено надавати притулок на підставі одних фактів колишніх переслідувань, коли страждання людини були настільки великі, що повернення на місце цих страждань буде важкою травмою.

      Заявника необхідно запросити подати заявку, а потім пройти консульську співбесіду та процес збору доказів. Однак, якщо фізична особа прийнята в США як біженець, ця особа може подати заявку на отримання грін-карти через рік, створюючи спрощений шлях до постійного проживання та громадянства.

Офіційні джерела: (Посольства, офіційні організації)

         Facebook www.facebook.com/ukr.embassy.usa

         Адреса 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007, USA 

     Телефони : +1-202-349-29-47; +1-202-349-29-48; +1-202-349-33-71;       +1-202-322-26-16; +1-202-349-29-63 

Інформація на іх сайті щодо Humanitarian Parole документи

  Корисна інформація  для біженців та осіб, які отримали притулок 

  •  Travel. State. Gov USA 

Офіційна Інформація для украінців https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/information-for-nationals-of-Ukraine.html 

  • UNHCR The UN Refugee Agency ( УВКБ ООН Агентство ООН у справах біженців)

  Інформація для людей, які постраждали від ситуації в Україні https://help.unhcr.org/usa/information-for-people-affected-by-the-ukraine-situation/ 

  • USAID leads international development and humanitarian efforts to save lives, reduce poverty, strengthen democratic governance and help people progress beyond assistance

https://www.usaid.gov/usaid-response-ukraine/resources-refugees-asylum-seekers 

Неофіційні джерела

       https://t.me/newmexicohelp

  • Телеграм .Помощь в США | Украина | Мексика       https://t.me/refugeesinAmerica 
  • Телеграм. Допомога Українцям в Сакраменто 

       https://t.me/sacramentoukrainian 

  • ВСЕ ВОПРОСЫ ПО КАНАДЕ 

     t.me/refugeesinCanada

  •         Телеграм канал Адаптація в США

https://t.me/adaptaciyaUSA_UA 

Ресурси для біженців 

  • Міністерство Охорони Здоров’я та Соціального Обслуговування США Служба по Справам Дітей та Сімей Відомство з Облаштування Біженців (ORR)

Якщо ви є біженцем, отримали притулок або є членом сім’ї цих осіб, ви можете подати заяву на отримання допомоги та послуг від ORR. ORR фінансує та керує різними програмами, такі як грошова та медична допомога, підготовка до вступу на роботу, допомога знайти роботу та оволодіння англійською мовою. Багато цих програм обмежують термін, протягом якого ви маєте право на допомогу. 

      Програми та ресурси у вашому штаті   acf.hhs.gov/orr/state-programs-annual- overview

  • Бюро Народонаселення, Біженців та Міграції 

Програма з прийому та розселення

Якщо ви отримали статус біженця у США, вас спонсорує відомство розселення, що є частиною Програми з Прийому та Розміщення при Держдепартаменті США Спонсорське агентство має представити вас одному з місцевих філій та надати вам первинну допомогу в знаходженні житла, придбанні необхідних меблів, їжі та одягу, а також надати допомогу у вигляді доступу до інших відомств – соціального забезпечення, охорони здоров’я та пошуку роботи, протягом перших 30 – 90 днів вашого перебування у США. Коли ви вперше приїжджаєте до Сполучених Штатів, ви повинні насамперед звернутися за допомогою у ваше місцеве відомство з розселення та облаштування. state.gov/refugee-admissions/reception-and-placement

  • Управління соціального забезпечення

Щоб влаштуватись на роботу, отримати пільги із соціального забезпечення та подати заявку на інші державні послуги, вам потрібен номер соціального забезпечення. Вам потрібно отримати номер та картку соціального забезпечення. Інформація для біженців та осіб, що отримали притулок, надається на вказаному нижче сайті.

ssa.gov/people/immigrants

!!!Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми. Будьте обережні!

Гуманітарна допомога Україні та Українцям

Як добратись до кордону та перетнути кордон:

США запроваджує новий процес із 25 квітня. Усім, хто опиниться на території Мексики 25 квітня або пізніше, доведеться пройти через новий, більш вимогливий процес, в який входять щеплення, і перевірка спонсора в США. Цей процес буде проводитися в Мексиці ТІЛЬКИ з Мексики після 25 квітня. Але ним можна буде залишитися на 2 роки. Нікого через кордон пішою ходою після 4/25 не пустять.

  •  Чи можна безпосередньо летіти до США?

Ні, вас не посадять на рейс так як у вас немає візи США

  • Яким маршрутом краще летіти до Мексики громадянам України?

 Уникаючи транзиту в США, Канаді та Англії. У тому числі це стосується броней та зворотних квитків.

  • Якщо вам нужна допомога волонтерів після перетину кордону США

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdqf44O2bTBB3LD_D1a5mG_3jE7F98J6_HHlOcCQAjbLhZIQ/viewform 

Документи

– для дорослих: закордонний паспорт обов’язково

 – для дітей: закордонний паспорт або вклеени до батьків у загран паспорт. Якщо дитина летить с одним з батьків,  дозвіл від другого не потрібен. 

– Паспортні дані поручителя, ПІБ, номер телефону, адреса

Без поручителя також дозволено перетинати кордон, але перевірка документів на кордоні займе більше часу.

COVID тести

В якихось місцях Європи питали тест на посадці, в якихось немає. Все залежить від авіакомпанії та місця вильоту.

Тварини Документи

Дозволені лише коти

  1. Міжнародний паспорт (у нас українська)
  2. Чіп.
  3. Щеплення від сказу.
  4. Запис у паспорті про обробку від паразитів (глисті та кліщі)
  5. Сертифікат про здоров’я, його видають у ветеринарній службі, над звичайної ветеринарної клініці. Його термін дії 10 днів. Сертифікат перевіряють у Європі при вильоті, в Мексиці (Канкун) після прильоту, і при вильоті з Канкуна в Тихуану.

Але треба врахувати, що у кожного штату різні умови для завезення тварин. Детальніше можна почитати https://agriculture.ny.gov/animals/companion-animals (це для Нью-Йорка). Після чого в авіакомпанії купуємо квиток на перевезення кішки, їдемо в аеропорт і відправляємо або якщо нікому відправити, то користуємося послугами посередників (https://petsvoyage.com, https://petcargo.com.ua).

Гаряча лінія

Офіційні джерела:

         Facebook www.facebook.com/ukr.embassy.usa

         Адреса 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007, USA 

     Телефони : +1-202-349-29-47; +1-202-349-29-48; +1-202-349-33-71;       +1-202-322-26-16; +1-202-349-29-63 

Важливі послуги( тимчасове житло, харчування, юридичні та інше) доступні незалежно від вашого імміграційного статусу.

Якщо у вас виникли запитання щодо доступу до послуг округу Лос-Анджелес, доступна допомога вашою мовою. Телефонуйте в OIA за номером 800-593-8222 з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:30.

Медична допомога

Медична страховка

  1. Медичну страховку можна оформити онлайн на сайті або зателефонувавши, там можна запросити російську мову. При оформленні Ви вказуєте дохід 0 так, як Ви тільки приїхали і не маєте права працювати, це впливає на розмір медичної страховки. При доході в 0 розмір медстраховки до 30.000 доларів на рік Ви можете витратити на ліки та візити до лікаря.

Телефон: 1-818-701-8200, 1-866-613-3777, 1-626-569-1399, 1-310-258-7400

YBN  Website: https://dpssbenefits.lacounty.gov 

  1. Розгляд вашою заяви триватиме від 30 до 45 днів. Потім надходить лист із картками та листи з адресами клінік, де Ви можете отримувати безкоштовно послуги.
  2. Після карток приходить  журнал. Там треба вибрати вид страховки, заповнити форму та надіслати назад. З журналом надсилають конверт із адресою.
  3. Далі є форма. Яку страховку Ви обираєте, який вид. Вам краще запитати у свого лікаря. З якою страховкою він працює і лише тоді заповнити. Вигляд страховки будь-якої миті можна змінити.Якщо ще немає лікаря, то в листі є список і Ви можете вибрати собі на власний розсуд. У клініці запитують про Вашу національність і Ви можете попросити якщо дуже треба, то російськомовного лікаря.

Медична допомога (сайти на безкоштовну медицині, лікарів що знають різні мови, інше): 

 

Незалежно від вашого статусу

Пропонують різна медична допомога для украінців.

Якщо у вас виникли запитання, доступна допомога вашою мовою. Телефонуйте в OIA за номером 800-593-8222 з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:30.

Онлайн-консультації

Два медичні сервіси, які з початком війни запустили для українців безкоштовні онлайн-консультації з лікарями.

  • Doctor Online

Україно-американська компанія. Мають додаток для Android (тут) та iOS (тут). Лікарі консультують у режимі чата, в Андроід версії є також аудіо/відео. 200+ лікарів з приватних та комунальних медичних закладів (Адоніс, інститут Амосова та інші).

  • Viveo

Це міжнародна платформа, яка зараз залучає лікарів по всьому світу, які безкоштовно консультують українців трьома мовами — українською, російською та англіською. До речі, ця ініціатива пішла від колишнього Президенту Естонії Тоомаса Хендрік Ілвеса.

На цій сторінці докладно все описано та можна скачати додатки для Android (тут) та iOS (тут).

Якщо ви є біженцем

Міністерство Охорони Здоров’я та Соціального Обслуговування США Служба по Справам Дітей та Сімей Відомство з Облаштування Біженців (ORR)

Якщо ви є біженцем, отримали притулок або є членом сім’ї цих осіб, ви можете подати заяву на отримання допомоги та послуг від ORR. ORR фінансує та керує різними програмами, такі як грошова та медична допомога. 

Координатори у справах біженців/ координатори з охорони здоров’я біженців у вашому штаті.

acf.hhs.gov/orr/resource/orr-funded-programs- key-contacts

Медичне страхування acf.hhs.gov/orr/health

Розміщення

!!!Це нагадування про те, що всі громадяни України, особливо жінки, які зараз намагаються виїхати за кордон України, піддаються великому ризику торгівлі людьми.  Є багато людей, які пропонують поїздки та притулок, але не всі є тими, за кого себе видають.  Ніщо не є на 100% надійним, але ці речі можуть допомогти: 

Ніколи не давайте паспорт або документи, що посвідчують особу, нікому, крім прикордонника.  Сфотографуйте його своїм телефоном, щоб у вас була копія, якщо ви загубили його, але все ще маєте телефон.  Надішліть цю копію друзям / родині / електронною поштою собі. 

Якщо ви подорожуєте в таксі/автобусах/будь-якому транспорті, повідомте рідним або друзям про своє місцезнаходження по дорозі.  Якщо щось здається підозрілим, негайно виходьте.  ПЕРЕД ЦИМ ЗРОБИТЬ ФОТОГРАФІЮ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВОДІЯ ТА ВІДШІЛИ ЙОГО ДРУЗЯМ/РОДИНИ.  Якщо будь-який водій не дозволяє цього, не сідайте. Будьте обережні!

Проживання:

  1. Якщо ви отримали Humanitarian Parole

 Наразі допомоги по житлу від держави немає. На перший час волонтери та церкви допомагають з їжею, і житлом на 3-7 днів, також купують квитки по США людям які перейшли кордон.

Можливо будуть зміни,ми слідкуємо за оновленнями.

Організації, які допомагають з тимчасовим житлом

Hезалежно від вашого імміграційного статусу,  вам можуть надати Обмежену допомогу на тимчасове житло.

Якщо у вас виникли запитання, доступна допомога вашою мовою. Телефонуйте в OIA за номером 800-593-8222 з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:30.

  • SolSacramento. На ресурсі допомагають знайти тимчасове житло в американських та українських сім’ях

       Форма для заявки https://www.solsacramento.com/housing-in-usa 

Варіанти по житлу в США на онлайн- ресурсах: 

2.Якщо ви отримали статус біженця

  • Бюро Народонаселення, Біженців та Міграції 

Програма з прийому та розселення

Якщо ви отримали статус біженця у США, вас спонсорує відомство розселення, що є частиною Програми з Прийому та Розміщення при Держдепартаменті США Спонсорське агентство має представити вас одному з місцевих філій та надати вам первинну допомогу в знаходженні житла, придбанні необхідних меблів, їжі та одягу, а також надати допомогу у вигляді доступу до інших відомств – соціального забезпечення, охорони здоров’я та пошуку роботи, протягом перших 30 – 90 днів вашого перебування у США. Коли ви вперше приїжджаєте до Сполучених Штатів, ви повинні насамперед звернутися за допомогою у ваше місцеве відомство з розселення та облаштування. state.gov/refugee-admissions/reception-and-placement

Юридичні питання

Правова допомога для біженців:

Уникайте шахрайства!!!

Якщо ви хочете отримати юридичну консультацію з імміграційних справ, переконайтеся, що людина, яка вам допомагає, має право давати юридичні поради. Тільки адвокат або уповноважений представник, який працює у визнаній Міністерством Юстиції США організації, може дати вам юридичну пораду

uscis.gov/avoid-scams uscis.gov/avoid-scams/find-legal-services

Форми

Заповніть Форму I-765 для отримання дозволу на роботу, продовження дозволу або видачі нового документа.

uscis.gov/i-765

Форму I-730 на видачу візи до США для вашої дружини, чоловіка чи дітей.

uscis.gov/i-730

Форму I-131 – дозвіл на повернення до США після виїзду за межі США за проїзним документом для біженців.

uscis.gov/i-131

Форму I-485 – заява на отримання статусу законного постійного жителя за умови, що ви перебуваєте на території США.

uscis.gov/i-485

Форму N-400 подання заяви на громадянство США.

uscis.gov/n-400

Форму AR-11 переконатися, що Служба Громадянства та Імміграції має вашу правильну адресу.

uscis.gov/ar-11

Мовнi курси

Якщо ви є біженцем

  • Міністерство Охорони Здоров’я та Соціального Обслуговування США Служба по Справам Дітей та Сімей Відомство з Облаштування Біженців (ORR)

Якщо ви є біженцем, отримали притулок або є членом сім’ї цих осіб, ви можете подати заяву на отримання допомоги та послуг від ORR. ORR фінансує та керує різними програмами, такі як грошова та медична допомога, підготовка до вступу на роботу, допомога знайти роботу та оволодіння англійською мовою. Багато цих програм обмежують термін, протягом якого ви маєте право на допомогу. 

Если вам нужна помощь в овладении английским языком, запишитесь на языковые курсы. Информацию о языковых и других курсах вы можете получить в агенстве помощи по жизнеустройству,

в публичной библиотеке, в службе социального обеспечения или в религиозных организациях.

Діти

Для українських старшокласників, студентів та науковців.

Посольство України в США підтримало ініціативу створення Українського глобального університету (Ukrainian Global University, UGU) спрямовану на те, щоб об’єднати найкращі освітні заклади світу для підтримки українців.

В межах UGU українці матимуть можливості для отримання якісної освіти та проведення досліджень, що сприятимуть відновленню України. 

Вступ до UGU автоматично не гарантує вступу до школи або університету, але значно підвищує шанси на вступ та отримання стипендії. Але Офіційне схвалення UGU збільшать ваші шанси на вступ.

UGU будуть готові підключитися до шкіл, університетів, дослідницьких лабораторій по всьому світу, щоб відкрити стипендії для українських старшокласників, студентів та науковців.

Причини подати заявку через UGU:

– отримати високоякісну глобальну освіту в обмін на зобов’язання повернутися в Україну після закінчення навчання, щоб допомогти відновити країну;

– отримати доступ до стажування та можливостей працевлаштування в Україні через нашу мережу;

– взяти участь у орієнтаційній програмі, яка підготує вас до навчання за кордоном;

Більше інформації https://uglobal.university

Тварини

Тварини 

Наразі ви можете перетнути кордон лише з котами. Перетин кордону з собаками не можливий.

Документи необхідні для перетину

  1. Міжнародний паспорт (у нас українська)
  2. Чіп.
  3. Щеплення від сказу.
  4. Запис у паспорті про обробку від паразитів (глисті та кліщі)
  5. Сертифікат про здоров’я, його видають у ветеринарній службі, над звичайної ветеринарної клініці. Його термін дії 10 днів. Сертифікат перевіряють у Європі при вильоті, в Мексиці (Канкун) після прильоту, і при вильоті з Канкуна в Тихуану.

Але треба врахувати, що у кожного штату різні умови для завезення тварин. Детальніше можна почитати https://agriculture.ny.gov/animals/companion-animals (це для Нью-Йорка). Після чого в авіакомпанії купуємо квиток на перевезення кішки, їдемо в аеропорт і відправляємо або якщо нікому відправити, то користуємося послугами посередників (https://petsvoyage.com, https://petcargo.com.ua).

Працевлаштування

Незалежно від вашого імміграційного статусу

  1. Якщо ви отримали Humanitarian Parolee

На даний момент немає інформації, які намагалися отримати дозвіл на роботу.

Немає інформації про тих, хто його отримав, або кому відмовили.

Офіційна процедура така: після отримання пароля, людина може заповнити форму і отримати SSN, після цього подається форма на роботу, через 6-9 місяців вона її отримує, але гум.пароль дається всього на 1 рік, без можливості переходу на інший статус, окрім політичного притулку. Також можлива відмова.

2.Якщо ви є біженцем

  • Міністерство Охорони Здоров’я та Соціального Обслуговування США Служба по Справам Дітей та Сімей Відомство з Облаштування Біженців (ORR)

Якщо ви є біженцем, отримали притулок або є членом сім’ї цих осіб, ви можете подати заяву на отримання допомоги та послуг від ORR. ORR фінансує та керує різними програмами, такі як підготовка до вступу на роботу, допомога знайти роботу та оволодіння англійською мовою

        Допомога з працевлаштуванням  acf.hhs.gov/orr/employment-resources

  • Міністерство праці США (DOL)  dol.gov

Це міністерство всіляко сприяє та сприяє покращенню добробуту трудящих; людей, які шукають роботу, і пенсіонерів у США, надає можливості знайти оплачувану роботу і перевіряє, щоб трудящі мали б належні права і отримували всі належні їм пільги. 

Це може вам допомогти знайти роботу та професійну підготовку у місці вашого проживання.

  • Міністерство Юстиції США Відділ з Прав Іммігрантів та Службових

Відділ з Прав Іммігрантів та Службовців Міністерства Юстиції США забезпечує дотримання антидискримінаційного положення Закону про Імміграцію та Громадянство. Ця стаття забороняє роботодавцям дискримінувати на основі громадянства та національного походження у процесі прийому на роботу, звільнення, наймання на роботу або за надання інформації про можливість знайти роботу в обмін на винагороду. Також забороняється необгрунтована перевірка документів, переслідування та залякування. Якщо у  вас є підстави вважати, що з вами звертаються несправедливо при спробі влаштуватися на роботу або вже працюючи

через ваше походження або оскільки ви біженець або особа, яка отримала притулок, Відділ з Прав Іммігрантів та Службовців може надати вам допомогу.

Куди звертатись у разі дискримінації на основі громадянства або імміграційного статусу:

justice.gov/crt/immigrant-and-employee- rights-section

3.Інші ресурси для пошуку роботи по всій Европі: